Експорт товарів з Поділля за перші два місяці року становив 132,1 мільйона доларів, що на 4,1 % менше, ніж за січень-лютий 2023 р.
Імпорт також зменшився – на 0,1 % до 103,6 мільйона. Позитивне сальдо склало 28,6 мільйона. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,28 (у торішньому січні-лютому 1,33).
Майже половину експорту Хмельниччини – 43,1 % від загального обсягу – становили продукти рослинного походження. Їх вивезено на 57 мільйонів. Падіння становило 4,2 %.
Щоправда, експорт зернових культур цьогоріч залишився практично на рівні минулого року – зростання на 1,7 % до сорока мільйонів рівно. Причому варто нагадати, що торік падіння відбулося у понад два рази в порівнянні з передвоєнними двома місяцями.
Зазначимо, що маємо й стрімкіше зростання за окремими групами товарів. Скажімо, цукру і кондитерських виробів з цукру подільський бізнес вивіз на 8,7 мільйона, що в понад 1,5 раза більше, ніж минулоріч. Частка солодкого продукту сягнула 6,6 % у загальному експорті. До речі, торік зростання у "солодкій групі" становило вісімнадцять разів.
Насіння і плоди олійних рослин ми експортували на 14,7 мільйона, що на 15,3 % менше, ніж у торішньому січні-лютому. Цьому падінню не варто приділяти значну увагу, бо минулоріч область майже вчетверо наростила обсяг вивезення олійних.
У товарній групі молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед відбулося зростання майже вдвічі. Продукції експортовано на 7,5 мільйона.
Між іншим, вперше за два роки війни оприлюднені дані щодо торгівлі у розрізі країн. Найбільшими партнерами Хмельниччини в експорті за два місяці виявилися Іспанія, Туреччина та Польща: відповідно 13,5 %, 9,3 % та 9,2 % від загального обсягу.
Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, зовнішньоторговельні операції на початку року здійснювалися з партнерами із 88 країн.
Читайте також: "У Кам’янці-Подільському дерево впало на автомобіль".