Мешканці Кам'янеччини віддали шахраям майже 220 тисяч гривень

Фото: мережа "Інтернет"

Зловмисники, використовуючи свої перевірені схеми, виманили з потерпілих сумарно майже 220 тисяч гривень.

Так, 39-річна жителька Кам’янця-Подільського розмістила на одному із сайтів оголошення про продаж гідроскутера. Одразу у месенджері їй написав потенційний покупець та повідомив, що готовий придбати товар, а для зручності та безпечної оплати надіслав невідоме посилання. Жінка мала перейти за посиланням та нібито оформити покупку. Потерпіла, нічого не підозрюючи, перейшла за адресою, яку надіслав шахрай та вказала там свої персональні дані. Одразу після цього з рахунку заявниці аферисти поцупили майже 38 тисяч гривень, інформує Кам’янець-Подільське районне управління поліції.

Жертвою такої ж схеми став і 21-річний кам’янчанин. Хлопець хотів продати телефон, однак потрапив на "вудку" псевдопокупця, який спустошив його гаманець на понад 5 тисяч гривень.

Мало не щодня до поліції звертаються громадяни, до яких телефонували псевдобанкіри. Шахраї переконливо спілкуються з потерпілими та видурюють з них інформацію, яка дає доступ до банківського рахунку.

Саме за такою схемою аферисти заволоділи коштами 35-річного кам’янчанина. Зловмисник назвався працівником служби безпеки банку та запропонував потерпілому захистити свій рахунок від несанкціонованого зняття коштів. Чоловік, забувши про обачність, продиктував співрозмовнику код та цифри на звороті картки, після чого шахрай поцупив з його рахунку 47 000 гривень.

Майже 90 тисяч гривень втратила 22-річна жителька Гуменецької тергромади, потрапивши на схожу схему псевдобанкірів. Зловмисники переконали дівчину, що її рахунок під загрозою і гроші необхідно перерахувати на тимчасовий "безпечний" рахунок. Потерпіла повірила та перерахувала двома переказами на картку шахраїв кошти у сумі майже 90 000 гривень.

24-річній жительці Дунаєвець надійшло повідомлення від невідомого номера про те, що їй необхідно повторно оплатити доставку поштою. Поряд з повідомленням було фішингове посилання, за яким потерпіла перейшла та, забувши про обачність, вказала дані свого банківського рахунку. Одразу ж після цього з картки потерпілої зникло майже 5 тисяч гривень. До 42-річної жительки смт Чемерівці зателефонував незнайомець, який представився адвокатом. Співрозмовник запропонував жінці нібито повернути страхові кошти банку. Для цього потерпіла мала перерахувати гроші на електронний гаманець, посилання на який надіслав їй адвокат. Жінка перерахувала на невідомий ресурс майже 35 тисяч власних заощаджень, після чого зв'язок з співрозмовником обірвався.

Наразі правоохоронці з’ясовують обставини усіх вищезазначених шахрайств та вкотре наголошують громадянам бути обачними під час спілкування з незнайомцями. Не переходьте за невідомими посиланнями та не перераховуйте свої кошти на чужі рахунки. Злочинці вміють бути переконливими, знаходять інформацію про вас та маніпулюють заради своєї вигоди. Будьте обачними, бережіть свої кошти.

Читайте також: "Першого квітня рятувальники ліквідували декілька пожеж у Кам'янці-Подільському та районі".

13:03, 19 листопада