Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" забезпечив транспортом і базовим найнеобхіднішим обладнанням ще 40 інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ в межах спільної з компанією Київстар ініціативи "Нам тут жити". По 20 комплектів майна передали 48-й Кам'янець-Подільській інженерній бригаді та 47-й окремій інженерній бригаді з Рівненщини.
Загалом допомогу за проєктом отримали 146 груп. Зокрема, 48-ій інженерній бригаді від осені 2023 року Фонд передав вже 36 автомобілів і наборів обладнання. Ще чотири таких комплети з транспортом отримали сапери 143-го об'єднаного навчально-тренувального центру "Поділля".
Перші саперні групи отримали допомогу в липні 2023 року. Відтоді в рамках ініціативи "Нам тут жити" Фонд передав захисникам із 11 військових частин Сил підтримки, зокрема:
- 42 модульні вибухозахисні костюми;
- 146 нових пікапів;
- 146 металошукачів;
- 146 машинок для дистанційного підриву боєприпасів;
- 146 квадрокоптерів Autel для дорозвідки замінованих територій;
- 146 планшетів для нанесення на мапи даних про заміновані ділянки;
- 146 омметрів;
- 146 групових наборів для розмінування;
- 292 бухти проводу;
- 438 радіостанцій Motorola;
- 438 щупів;
- 438 набедрених наборів інструментів для розмінування і стільки ж - індивідуальних.
Зазначимо, що усі спеціалізовані саперні інструменти й прилади, а також вибухозахисні костюми - вироблені в Україні.
Збір 175 мільйонів гривень на проєкт із розмінування стартував у травні торік. Про його завершення "Повернись живим" і Київстар оголосили 13 лютого. Завдяки внескам небайдужих українців, іноземних партнерів, абонентів і співробітників мобільного оператора, а також десятків представників бізнесу та культури акумулювати вдалося 180 мільйонів гривень.
Зібрані понад заплановане кошти Фонд "Повернись живим" також спрямує на закупівлю саперного обладнання для Сил підтримки.
Довідка: "Повернись живим" - це благодійний фонд компетентної допомоги армії, а також громадська організація, яка займається аналітикою у секторі безпеки та оборони, реалізує проєкти з реабілітації ветеранів через спорт. Із 2014 року працює на технологічну перевагу Сил оборони України у війні з росією, закуповуючи транспорт, оптику, засоби живлення, зв’язку й розвідки, в тому числі безпілотної. Навчає захисників саперній справі і снайпінгу, стрільбі із закритих позицій і управлінню безпілотниками, тактичній медицині. Станом на грудень 2023 року Фонд зібрав на допомогу Силам оборони понад 10 мільярдів гривень.
Читайте також: "Допомога по безробіттю: виплати 2024 року".