Академічні ліцеї: реформування освіти Кам'янець-Подільської громади

Засідання робочої групи. Фото: Управління освіти і науки Кам'янець-Подільської міської ради

Зовсім скоро в українських школах введуть 12-річний план навчання, а за кілька років поділять старшу школу за профільними предметами. Ідея народилася не вчора. Реформа впроваджується згідно із нормами Закону "Про освіту" 2017 року і Закону "Про повну загальну середню освіту" 2020 року.

Управління освіти і науки Кам'янець-Подільської міської ради інформує, що до 1 вересня 2024 року директори закладів загальної середньої освіти та місцева влада мають погодити плани мережі закладів освіти. Тобто, фактично вирішити, які школи стануть ліцеями та з яким профілем, а які заклади освіти вчитимуть тільки з 1 до 4 класу або з 5 до 9 класу.

Реформа вирішує такі проблеми:

  • фізичне та психічне перевантаження дітей;
  • велика кількість предметів "для галочки";
  • необхідність винаймати репетиторів із важливих предметів.

Отже, в цьому році розпочинається процес реформування освіти у Кам'янець-Подільській міській територіальній громаді. Робочою групою освітян буде розроблено стратегію розвитку освіти в громаді, та визначено заклад (заклади) загальної середньої освіти, що в подальшому стане академічним ліцеєм.

Які ж переваги дає академічний ліцей для старшокласників?

Академічний ліцей - це, коли здобувач освіти поглиблено вивчатиме предмети, потрібні йому для вступу до вишу. Зайвих уроків не буде. Така якісна і глибока підготовка для подальшого вступу – економія часу, нервів і коштів родини.

Читайте також: "Міжобласний турнір із волейболу відбувся у Кам'янці-Подільському".

13:03, 19 листопада