Ірина та Михайло познайомилися у 2002 році, а за два роки почали жити разом. Однак офіційно шлюб не укладали. У пари народилося двоє дітей, яких у книзі реєстрації народжень записали за прізвищем матері.
У 2013 році Ірина та Михайло офіційно зареєстрували свої стосунки. Однак встановлювати батьківство чоловіка щодо дітей подружжя не поспішало. Вони жили однією дружною сім’єю і не мали потреби щось доводити документами, інформує Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Коли розпочалася повномасштабна війна, Михайла мобілізували. А в жовтні 2022 року, перебуваючи на військовій службі, чоловік загинув у ДТП на території Запорізької області.
Після загибелі чоловіка Ірина зрозуміла, наскільки важливими можуть бути документи. Без документального підтвердження батьківства Михайла його діти не могли претендувати на належні їм пільги та виплати.
Тоді жінка звернулася до Чемеровецького бюро правової допомоги. Юристи порадили Ірині встановлювати факт батьківства у суді. А оскільки жінка має низький дохід і держава гарантує їй право на безоплатну правничу допомогу Ірині одразу призначили адвоката Олега Полігова, який співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги.
Адвокат підготував позов та звернувся до суду з клопотанням про проведення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи для встановлення кровної спорідненості дітей та Михайла.
Експертиза встановила майже стовідсоткову вірогідність того, що чоловік є батьком дітей Ірини.
Відтак суд ухвалив визнати батьківство Михайла і внести зміни до актових записів про народження дітей: зазначити батька та змінити прізвища.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 687/1032/22.
Читайте також: "У 2024 році у Кам'янці-Подільському відкриють перший торговий центр".