17 жовтня Верховна Рада України не підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким Уряд і комітет ВРУ з питань бюджету пропонували вилучити з місцевих бюджетів "військовий" ПДФО з 1 жовтня 2023 року. Нагадаємо, його ухвалення для бюджетів територіальних громад означатиме втрату 20 млрд гривень у поточному і 65 млрд гривень у 2024 році.
Нагадаємо, Асоціація міст України виступає проти вилучення у територіальних громад податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу та звернулась з відповідними зверненнями до Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського, до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, інформує АМУ.
Органи місцевого самоврядування Хмельниччини підтримують позицію Асоціації міст України і вимагають зберегти у місцевих бюджетах такий податок. Зокрема, свої звернення ухвалили обранці Славутської, Хмельницької, Нетішинської, Деражнянської, Ізяславської, Кам’янець-Подільської, Шепетівської міських, Крупецької, Теофіпольської, Новоушицької, Летичівської, Віньковецької селищних рад.
Крім того, очільники громад-членів АМУ в Хмельницькій області, за підсумками засідання регіонального відділення Асоціації міст України, яке відбулось 19 вересня, ухвалили спільне і чітке рішення: скерувати звернення Хмельницького РВ АМУ, за підписом голови регіонального відділення, мера Хмельницького Олександра Симчишина, до усіх депутатів з Хмельниччини й усіх партій і фракцій у ВР, Президента, Премʼєра, голови Верховної Ради щодо недопущення вилучення у громад "військового" ПДФО.
Наразі законопроєкт №10037 відправлено Парламентом на повторне друге читання зі скороченим терміном подачі поправок, отже є можливість підтримки профільним Комітетом ВРУ, а потім і Парламентом України позиції Асоціації міст України про збереження "військового" ПДФО в місцевих бюджетах з обов’язковим встановленням вимоги про перерахунок 70% від нього на сили безпеки та оборони.
В АМУ наголошують, що це дозволить військовим підрозділам й надалі отримувати забезпечення з місцевих бюджетів швидко та доступно. Більше того, підтримка поправки про визначення в Кодексі прямого права місцевого самоврядування допомагати військовим підрозділам, дасть можливість громадам фінансувати розвиток виробництва для ВПК.