Упродовж майже усього вересня погода України, в тому числі і Хмельниччини, визначалась в приземному шарі малоградієнтним баричним полем підвищеного атмосферного тиску, в той же час висотне баричне поле зазнавало деяких змін (на початку це висотна улоговина з меридіональною віссю, надалі висотний гребінь з південного заходу та антициклон).
Цьогорічний вересень відзначився досить теплою до жаркої та сухою погодою, інформує Хмельницький обласний центр з гідрометеорології.
В окремі періоди переміщення розмитих атмосферних фронтів супроводжувалось локальним невеликим, інколи помірним дощем (13-15 вересня з грозами); 22.09 посиленням вітру до 15-16 м/с; 3-го, 16-го та 26-го вересня на хвилі атмосферного фронту відмічались тумани з видимістю 200-500 м.
Впродовж більшої частини звітного періоду середня добова температура перевищувала кліматичну норму в середньому на 4-6º, при цьому, з 23 по 26 вересня це перевищення сягало 8-10º. В цілому середня температура
Цьогорічний вересень виявився найтеплішим місяцем за весь період спостережень.
Максимальна температура повітря 13-14.09 підвищувалась до 28-30º тепла.
Упродовж 3 днів місяця були перевищені абсолютні показники температур.
Мінімальна температура повітря в окремі дні місяця знижувалась до 6-9º тепла.
Опади випадали упродовж 7-9 днів місяця, вони були переважно невеликі.
В південній половині області упродовж 1-4 днів пройшли помірні дощі, а вдень 13 вересня на крайньому півдні - значні.
В цілому опадів за вересень випало:
- найменше в північних районах області – 4-6 мм, або 7-9% від норми;
- найбільше на крайньому півдні – 50 мм (85% );
- на решті території - 23-28 мм (39-46%).
Щодо погодних умов, які очікуються у жовтні 2023 року на Хмельниччині, то Хмельницький обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що середня температура повітря очікується 9,8º тепла. Кількість опадів передбачається 43 мм.
Читайте також: "Кам'янеччина втратила Романа Сіка".