Безліміт спроб: про зміни у порядку складання іспитів у сервісних центрах МВС, самопідготовку та відповідальність за порушення порядку приймання іспитів

Фото: РСЦ ГСЦ МВС в Хмельницькій області

Тепер у кандидатів у водії з’явилась нескінченна кількість спроб для складання практичного іспиту. Тобто, тепер немає "вселякаючих" три спроби і повторного навчання та складання іспитів.

Про зміни в порядку приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія розповів представникам ЗМІ начальник регіонального сервісного центру МВС Хмельниччини Володимир Степанов та Віктор Новіцький - заступник начальника відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами.

Набув чинності наказ, згідно з яким упродовж року після завершення навчання в автошколі та отримання свідоцтва про теоретичну підготовку кандидат має необмежену кількість спроб для складання теоретичного іспиту й необмежену кількість спроб упродовж двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки для складання практичного іспиту. Інтервал між складанням теоретичного або практичного іспитів (у разі неуспішного складання) становить не менше ніж 10 календарних днів і обраховується починаючи з наступного дня після складання іспиту, - зауважив Володимир Степанов.

Обговорили питання самопідготовки, відповідальності за порушення порядку приймання іспитів та підготовки й підвищення кваліфікації водіїв, порушення порядку державної акредитації навчальних закладів.

Із 29 жовтня кандидат у водії зможе обирати, як вчити правила дорожнього руху - самостійно чи в автошколі. Мова про теоретичний модуль підготовки водіїв, після якого складається перший іспит - теоретичний іспит в сервісному центрі МВС. Зараз на цей модуль в автошколах передбачено 64 години лекцій. І без свідоцтва про закінчення теоретичного курсу підготовки в автошколі у кандидатів у водії поки немає права складати теоретичний іспит в сервісних центрах МВС. Восени навчання в автошколі стане необов’язковим для першого - теоретичного модулю. А для другого - практичного курсу навчання потрібно буде звертатись до акредитованих навчальних закладів. Тобто, для уроків з керування транспортними засобами потрібен буде інструктор автошколи, спеціально переобладнане навчальне авто і визначена кількість годин для кожної з категорій, яку треба провести за кермом. І тільки після проходження практичного навчання в автошколі можна буде скласти внутрішній іспит, а потім і іспит в сервісному центрі МВС, - зазначив Віктор Новіцький.

Робимо підготовку водіїв максимально безпечною. Навчений водій - безпечний водій. Все є і буде!

Читайте також: "СМТ зникнуть з карти України: аналітики пояснили закон про дерадянізацію".

13:03, 19 листопада