На території Кам'янець-Подільського району перевірили стан повітря та води

Фото: мережа Інтернет

Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА днями оприлюднив результати моніторингових досліджень радіаційного фону, повітря і поверхневих вод у червні.

Проводили їх обласний центр з гідрометеорології та установи з контролю водних ресурсів. Вчергове підтвердили забруднення річок шкідливими речовинами, збільшення пилу і хлороводню в повітрі.

Стан радіаційного фону

Спостереження здійснювали щоденно на постах у містах Хмельницький, Шепетівка і Кам’янець-Подільський та селищах міського типу Ямпіль (Шепетівський район) і Нова Ушиця (Кам’янець-Подільський район).

За даними моніторингу, потужність експозиційної дози гама-випромінювання не перевищувала допустимих рівнів і становила 11-14 мкР/год.

Концентрація радіоактивних речовин в атмосферному повітрі населених пунктів, де розміщені постійні пости спостережень ХАЕС (Нетішин, Остріг, Славута, Білотин, Межиричі, Кривин, Мізоч), менша гранично допустимих концентрацій. А в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ХАЕС рівень гамма-фону відповідав природному і становив – 9-10 мкР/год.

Активність радіонуклідів у викидах з вентиляційної труби ХАЕС у навколишнє середовище протягом червня не перевищувала допустимих рівнів.

Стан поверхневих вод

Знову найбільш забрудненою виявилась річка Південний Буг: стан її поверхневих вод характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, нітритів та розчиненого кисню.

Зокрема, показник БСК5 (біохімічне споживання кисню упродовж 5 діб) перевищував гранично допустимі концентрації у понад 2 рази (найбільше – 1 км нижче міста Хмельницький). Вміст розчиненого кисню перевищував гранично допустимі концентрації у 2,09 раза (найбільше – в межах смт Меджибіж). А вміст нітритів у пункті відбору села Копистин показував а близько 40 разів перевищення допустимої норми.

У річці Случ (біля Старокостянтинова) виявлено значне, у 6,46 раза, перевищення показника азоту амонійного, а також в понад 9 разів нітрогену нітритного та амонійного.

Забрудненими нітритами в десятеро вище допустимого також є річки Мукша (Нова Слобідка Кам’янець-Подільського району), Калюс (Новоушицька і Віньковецька громади), Грабарка (Волочиська громада).

У річці Хомора (місто Полонне) перевищували гранично допустимі концентрації показники хімічного споживання кисню і розчиненого кисню.

А в поверхневих водах басейну річки Дністер зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення розчиненого кисню у 1,8 раза.

Стан атмосферного повітря

Спостереження проводилися на двох стаціонарних постах в місті Хмельницький: по вулиці Чорновола (мікрорайон Ракове) та вулиці Шухевича (мікрорайон Гречани).

Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не фіксувалося. Однак, якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, то спостерігалось збільшення:

  • хлористого водню – в 1,4 раза;
  • пилу – в 1,3 раза.

І навпаки - у стільки ж разів поменшало в повітрі формальдегіду, аміаку, фенолу, діоксиду сірки.

Читайте також: "Юні кам'янчани – переможці чемпіонату України з велоспорту".

13:03, 19 листопада