Чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кам’янець-Подільській районній військовій адміністрації було присвячене обговоренню заходів з проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Кам’янець-Подільського району. До участі в засіданні були запрошені голови та представники територіальних громад, начальники державних лікарень ветеринарної медицини району, НПП "Подільські товтри" та районної організації Українського товариства мисливців і рибалок.
Як зазначив заступник голови районної державної адміністрації Юрій Завальнюк, який головував на засіданні комісії, сказ залишається однією з найскладніших проблем, яка є не лише медичною та ветеринарною, а й загальнодержавною, і вирішена вона може бути вжиттям виключно комплексних заходів, інформує Кам'янець-Подільська РДА.
Відповідно до проведеного аналізу, на території нашого району з 2022 року ситуація із захворюваністю тварин на сказ погіршилася порівняно із попередніми роками. Пов’язано це з відсутністю заходів із пероральної вакцинації. Такі дані навів заступник голови комісії – начальник Кам’янець-Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Анатолій Лавський. Також Анатолій Йосипович проінформував, що причиною захворювання на сказ серед домашніх та сільськогосподарських тварин є їх контакт з червоною лисицею. На території району її щільність перевищує норму. Особливу загрозу для людей та тварин становлять здичавілі собаки й коти. Тож відповідно до Методичних рекомендацій планування, організації і проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу в районі заплановано проведення відповідних заходів із пероральної вакцинації.
Обговорено також пропозиції щодо прийняття дієвих заходів з регулювання (зменшення) чисельності червоної лисиці користувачами мисливських угідь
Враховуючи вище зазначене, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кам’янець-Подільській районній військовій адміністрації вирішила погодити проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, вирішити питання фінансування витрат, пов’язаних із виконанням робіт із вакцинації, та розробити або поновити місцеві програми з профілактики і боротьби зі сказом тварин.