Батько, що офіційно працює закордоном, платитиме аліменти на утримання сина в Україні в іноземній валюті — рішення Хмельницького апеляційного суду.
Суд частково задовольнив апеляційну скаргу позивачки: скасував рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду та ухвалив нове — стягнув з відповідача на її користь аліменти на утримання спільного сина в розмірі 250 євро, починаючи з дати звернення до суду й до повноліття дитини.
Звертаючись з позовом, жінка пояснила, що колишній чоловік останні три роки живе та працює закордоном й одержує зарплату від 4000 євро, однак участі в утриманні сина не бере. Вона сама його виховує, лікує, платить за житло. Тому просила суд стягнути з чоловіка аліменти на утримання сина в розмірі 3000 євро щомісячно.
Кам’янець-Подільського міськрайонний суд позов задовольнив частково: стягнув з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 6000 грн щомісячно, починаючи з 25.11.2022 і до повноліття дитини.
Жінка не погодилася ні з сумою стягнутих аліментів — наполягала на 3000 євро, ні з валютою, позаяк просила в іноземній, ні з датою стягнення — у позові зазначала з 17 лютого, а не з 25 листопада. Відтак оскаржила рішення до апеляційного суду й просила повністю задовольнити її позовні вимоги.
Представник відповідача (батька дитини) уважає, що 6000 гривень, які стягнув місцевий суд, достатньо для належного утримання сина, до того ж позивачка не надала доказів на підтвердження щомісячних доходів його довірителя у розмірі 12000 євро й майна в іншій країні. Тому просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги.
На думку колегії суддів апеляційного суду, при визначенні розміру аліментів, суд першої інстанції не повною мірою з’ясував матеріальний стан відповідача та не врахував, що позивачка заявила позовні вимоги про стягнення аліментів в іноземній валюті.
ХАС констатував, що жінка довела факт офіційного працевлаштування батька її дитини закордоном (це визнавав його представник у суді) й те, що він отримує зарплату в євро. Тому уважає, що аліменти належить стягнути саме в тій валюті, в якій виплачується заробітна плата (це узгоджується із правовим висновком Верховного Суду у справі № 522/4045/13).
Водночас апелянтка не надала доказів того, що батько дитини має матеріальні можливості платити 3000 євро щомісяця, зазначила колегія суддів.