Кам’янчанин втратив понад 300 тисяч гривень через фіктивний проєкт

Фото: мережа Інтернет

В мережі постійно з’являються нові способи заробітку, серед яких все частіше зустрічаються інвестиційні проєкти, і далеко не всі вони створені для справжніх інвестицій.

Сподіваючись на швидкий заробіток, українці часто стають жертвами фінансових шахраїв.

У Кам’янець-Подільському райуправлінні поліції повідомили, що на початку лютого 52-річний кам’янчанин знайшов в інтернеті сайт, на якому обіцяли великі відсотки від інвестування коштів.

“Майже два місяці потерпілий перераховував різні суми грошей на вказані шахраями банківські рахунки, намагаючись збагатитись. Лише за реєстрацію на сайті він заплатив близько 12 000 гривень. Коли сума, яку він вклав в проект, сягнула понад 300 000 гривень, чоловік забажав зняти свої кошти з рахунків, але не зміг”, – розповіли правоохоронці.

Координатор проєкту повідомив йому, що за дострокове зняття коштів він має ще доплатити чималий відсоток від суми. Тоді чоловік зрозумів, що має справу з шахраями і звернувся до поліції.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Шахраї створюють веб-сайт і реєструють сторінки в соцмережах, на яких розміщують інформацію про компанію та свої "проєкти". Зазвичай все, що публікується на таких сторінках, має на меті переконати якомога більше людей «інвестувати» свої кошти.

Щоб більш-менш успішно інвестувати, потрібно хоча б поверхнево розбиратися в основах інвестування або отримати незалежну консультацію щодо інвестиційного проекту, не вірити в обіцянки захмарних прибутків. Варто перевіряти репутацію проекту через пошукові запити в Інтернеті, а також сам сайт, компанію, ліцензію, контакти, тексти користувацьких угод, – зазначили у поліції.

Читайте також:"На війні загинув Герой з Кам’янеччини".

13:03, 19 листопада