"Загублені" мільйони на генератори: де їх "шукатиме" влада Кам'янця-Подільського

Фото: мережа Інтернет

Ще не вщухли пристрасті навколо буржуйок у Кам'янці-Подільському, як місцева влада отримала нові нарікання: де обіцяні півтора десятка генераторів.

Із місцевого бюджету ще пів року тому на їх закупівлю виділили майже 6 мільйонів гривень. Міська рада навіть проплатила аванс за їх постачання. Проте так і не дочекалась. Жодного. На прохання читачів видання ХМ-ІНСАЙД з’ясовувало, де "загубились" гроші громади та генератори.

Улітку 2022 року в Кам`янці-Подільському на засіданні штабу пропрацювали різні схеми забезпечення міста водою, теплом, електрикою в разі надзвичайної ситуації. Визначили потребу в 70-ти генераторах. Сесія міської ради підтримала рішення про закупівлю частини. Виділили кошти. Втім, процес оголошення закупівлі затягнувся на декілька місяців.

У жовтні почалися масовані ракетні атаки рашистів на енергосистему країни. Внаслідок обстрілів, на території Хмельниччини, в тому числі й у Кам`янець–Подільській громаді, відбувалися тривалі відключення електроенергії. Тоді ж виник дефіцит генераторів різних потужностей.

8 листопада виконавчий комітет Кам`янець–Подільської міської ради оголосив аукціон "Дизельні генератори" на суму 6 400 000 гривень. В технічній документації, згідно із системою "Прозорро", йшлося про загалом 14 генераторів: 6 – потужністю не менше 26 кВт, 4 – потужністю не менше 32 кВт, 4 — потужністю не менше 80 кВт.

Переможцем торгів було визнано зареєстроване у Хмельницькому ТОВ "ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021" із пропозицією 5 968 000 гривень, що нижче ціни вінницького опонента на два десятка тисячі гривень.

Примітним є те, що за три дні до оголошення закупівлі Олександр Слободян, засновник фірми "ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021", яка, за даними системи "YouControl", має близько 90 (!) видів економічної діяльності, нотаріально доповнює їх ще трьома видами діяльності, зокрема, й щодо оптової торгівлі іншими машинами й устаткованням.

З компанією-переможцем наприкінці листопада місто укладає договір, який передбачає проплату 30% авансу, тобто 1 749 600 гривень. І цей аванс виконавець

отримує, зобов’язуючись поставити генератори до 31 грудня 2022 року.

До того ж, 22 грудня сторони уклали додаткову угоду, в якій, на підставі Постанови Кабміну від 9 листопада 2022 року №1260 щодо звільнення від оподаткування на додану вартість, суму в договорі зменшили на суму ПДВ, тобто майже на мільйон. А це, погодьтесь, суттєва економія грошей для бюджету. Тепер загальна вартість предмета закупівлі становила 4 973 333 гривні. Прописано, що генератори мали бути виробництва Туреччини.

Час спливав, а постачальник не поспішав. На сторінках у соцмережах міського голови Михайла Посітка та міськради почали з’являтись оптимістичні дописи: "очікуємо на доставку вже замовлених генераторів", "станом на сьогодні ці генератори вже в дорозі". Настав березень, а обіцяні генератори так і не доїхали.

На ситуацію звернули увагу депутати під час засідання бюджетної комісії 28 лютого.

Під час засідання з’ясувалося, що генератори, кошти (6,4 млн грн) на закупівлю яких депутати виділили ще у серпні, досі місто не отримало! Варто зазначити, що депутатів про це не повідомили, а відповідальність на себе ніхто не бере. У воєнний час така недбалість неприпустима, місто залишилося у заручниках неефективної роботи посадових осіб.

Також члени комісії ухвалили пропозицію щодо створення депутатських комісій щодо:1️) перевірки закупівлі генераторів…, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці голова бюджетної комісії депутат міськради Андрій Бойко.

В міській раді причину такої поведінки постачальника пояснити не змогли, проте запевнили ХМ-ІНСАЙД, що перед підписанням угоди з фірмою-переможцем ретельно вивчали подані нею документи. Жодних натяків на недобропорядність не було.

Компанію перевірили на статус банкрутства, наявність судових спорів, а її керівника – на наявність судимостей тощо. Раніше ця фірма вже укладала договори на придбання генераторів зі Східним міжрегіональним управлінням юстиції, Вінницьким облавтодором, Хмельницьким теруправлінням ДБР, Черкаською дитячою лікарнею та іншими установами, – повідомили в міськраді нашому виданню.

Однак, навіть попри такий "послужний" список замовників, товариство "ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021" чомусь проігнорувало умови договору на постачання Кам`янцю–Подільському 14 генераторів. Авансовий платіж не повернуло. Позицію керівництва ТОВ нам дізнатися поки що не вдалось, оскільки із номерами телефонів підприємства, вказаними у реєстрі, зв’язку немає.

Тим часом міськрада розпочала претензійно-позовну роботу і готова через суд повернути гроші в громаду.

Направлено дві претензії про повернення авансу. На сьогодні передано позов до суду про повернення авансового внеску, – відповіли у міськраді.

У виконкомі додали, що жодних проблем із закупівлею інших генераторів не було. Торік за кошти місцевого бюджету на випадок блекауту для безперебійної роботи комунальних підприємств, пунктів незламності, центру обслуговування літніх людей придбали 40 генераторів, також 3 потужні генератори – для міської лікарні та перинатального центру, 10 генераторів для військових, ще 5 потужних генераторів (40 кВт, 72 кВт, 66,4 кВт і два по 32,8 кВт ) – для об’єктів інфраструктури. Залучили 20 генераторів у рамках міжнародної співпраці, а на придбання такого обладнання і пально-мастильних матеріалів для підтримки держустанов з казни громади профінансували 2 000 000 гривень.

Читайте також:"Рука допомоги: як отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу".

13:03, 19 листопада