Експорт товарів з Поділля минулоріч становив 780,2 мільйона доларів, що на п’ятнадцять відсотків менше, ніж позаминулого року.
Водночас імпорт зріс на 12,6% до 707,7 мільйона доларів. Позитивне сальдо склало 72,6 мільйона. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,1 (у 2021-му 1,46).
Торік вивіз готових харчових продуктів підприємствами області становив 57,1 мільйона, що на 37% більше, ніж позаторік.
Половину експорту Хмельниччини – 50,6% від загального обсягу – склали продукти рослинного походження. Їх вивезено на 394,7 мільйона. Щоправда, це 17,8% менше, ніж позаторік. Агресія та перекриття портів даються взнаки. Так, експорт зернових культур становив 262,8 мільйона, що на 29,4% менше, ніж у 2021-му.
Зазначимо, що за окремими групами товарів спостерігалося стрімке зростання. Так, алкогольні і безалкогольні напої та оцет ми експортували на 24,7 мільйона, що в 2,5 раза більше, ніж позаторік. Цукру і кондитерських виробів з цукру подільський бізнес вивіз на 14,1 мільйона; зростання в дев’ять тисяч разів.
Збільшення в товарній групі молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед становило одну десяту. Продукції експортовано на 33,3 мільйона.
Під час війни статистичні дані щодо країн-партнерів у експорті, на жаль, не оприлюднюються (до речі, взагалі вся статінформація в нинішній скрутний час обмежена), тому проаналізувати, хто купував нашу продукцію, не можна.
Значущою статтею подільських товарів, що закуповували закордонні партнери, окрім продовольства, торік також були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Продано на 64,7 мільйона, що на 17,1% менше, ніж позаторік, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.
Читайте також:"На Хмельниччині погасили нову поштову марку".