Дітей із Харківщини реабілітують у Кам’янці-Подільському

Фото: Суспільне Хмельницький

Діти безкоштовно проходять реабілітацію за підтримки благодійників та органів місцевого самоврядування.

Днями в Кам’янець-Подільський приїхали понад пів сотні дітей із деокупованих населених пунктів Харківської області Дергачівської громади. 

Дарія Овчаренко та її брат Святослав три місяці жили в окупації з бабусею. Їхня мама, розповідає Дарія, поїхала до родичів і назад окупанти жінку не впустили. Електрики, газу, інтернету і зв’язку не було. З будинку не виходили, ні з ким не спілкувалися. Ховатися від обстрілів не було де, каже Дарія: "Вдома сиділи, бо не було де ховатись. Було дуже страшно. Вибухи були поряд, дуже поряд".

За словами Дарії, російські військові заходили в їхній будинок: "Один раз приходили й давали цукерки. Вони питали, чи в нас є зброя, чи ні".

Денис Шеванов згадує російську "гуманітарку":

Вони крали в магазинах ковбасу й інші продукти, а потім нам давали. І воно вже було зіпсоване. Спочатку нам казали, що війна триватиме три дні, потім тиждень. Ми сиділи чекали, коли війна закінчиться.

Іван Халін мешкав в селі, оточеному окупантами:

В першу ніч в нас були вуличні бої. Стріляли з автоматів, ходили з автоматами вулицями російські військові, наші їх доганяли й вбивали. Зайшли в селище окуповане "донецькі головорізи" й сказали, що будуть вбивати волонтерів, активістів". Харчувалися, розповів Іван, сухпайками росіян, які ті покинули в танках. Та розносили й розвозили продукти односельцям.

У Кам’янці діти мешкають у готелі, харчуються в ресторані. Коли повітряна тривога - йдуть в укриття. Як розповіла координаторка проєкту "Дітям війни" Світлана Гумінська, діти з Дергачівської громади приїхали на реабілітацію на місяць. Крім навчання, їм пропонують екскурсії, майстер-класи, вечірки, дискотеки.

За її словами, після місяця реабілітації діти можуть повернутися додому, а можуть залишатися надовше.

Загалом з вересня в Кам’янці-Подільському отримували реабілітацію за програмою понад 500 дітей.

Читайте також: "Мешканці Хмельниччини можуть вступити до "Гвардії наступу".

13:03, 19 листопада