Традиційний хресний хід із Довжка вирушив до Почаєва

Фото:Василь Скрипник

Вчора, 19 серпня, за багаторічною традицією після святкової Божественної літургії на честь Преображення Господнього з селища Довжок, що є передмістям Кам’янця-Подільського, вийшов багатотисячний хресний хід до Свято-Успенської Почаївської лаври.

Чи буде цього року хресна хода до останнього було невідомо. Напередодні митрополит Кам’янець-Подільський та Городоцький Феодор звернувся до мирян:

Ми переживаємо важкі часи. Наша країна перебуває у стані війни. Звичайно, без волі Божої й волосина з нашої голови не впаде (Мф. 10, 30), але ніхто з нас не знає, що визначив для нього особисто Господь. Сьогодні нам, як ніколи, потрібна молитва за мир, за благополуччя близьких і далеких, молитва про те, щоб не вмерти без покаяння. Ми знаємо, що упродовж більше, ніж 180 років з меж нашої Кам’янець-Подільської єпархії у Свято-Успенську Почаївську Лавру до Свята Успіння Божої Матері вирушає Хресний хід довжиною понад 200 кілометрів. У цьому Хресному ході, який розпочинається в день Свята Преображення Господнього, беруть участь православні віруючі не лише з усіх кінців нашої Батьківщини, але й з інших країн. Віруючі здійснюють свій хресний подвиг із молитвою на устах, освячуючи нею нашу землю й закликаючи Божу милість на наш народ. Хоча учасники Хресного ходу весь час організовувалися винятково самостійно для паломництва до Почаївської Лаври, віруючі Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ, виявляючи християнське почуття любові та співчуття, з радістю приймали на своїх парафіях паломників, а священники благословляли їх на добрий подвиг. Кам’янець-Подільська єпархія заявляє, що у зв’язку з воєнним станом у нашій країні вона не бере на себе відповідальність за проведення традиційного Хресного ходу до Почаївської Лаври. Прийняття рішення про участь у Хресному ході або відмова від нього є справою совісті християн та їхньої особистої відповідальності.

Але православні християни, за сторічною традицією, самостійно долучились до хресної ходи та вирушили у майже тижневе паломництво.

Віряни прибувають у Почаїв на переродні свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Читайте також:"Заняття логопеда-дефектолога з дітьми у Кам’янці-Подільському".