У Хмельницькій обласній військовій адміністрації обговорили стан підготовки захисних укриттів в закладах освіти та поблизу об’єктів критичної інфраструктури.
В нараді взяли участь представники управління з питань цивільного захисту населення, Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА, ГУ ДСНС в області, а також керівники відповідних структурних підрозділів Хмельницької міської ради. До розмови долучилися заступники начальника ОВА Сергій Тюрін та Володимир Юр’єв.
Як інформують в пресслужбі адміністрації, за наявною інформацією, зараз на Хмельниччині відсоток готовності укриттів в закладах освіти до початку навчання становить 20%.
Водночас, представники Хмельницької міської ради повідомили, що в усіх 39 школах і 43 дитсадочках відповідна робота ведеться із червня. Здійснено попередній комісійний огляд, визначено придатність укриттів та перелік заходів, які треба зробити по кожному об’єкту. На результатами цих обстежень з міського бюджету виділено 12 700 000 гривень. Наразі виконані ті роботи, які не потребували окремого фінансування: очистка підвальних приміщень, прибирання тощо. Далі вже будуть більш дороговартісні роботи – стяжка підлоги, облаштування вентиляції, аварійних виходів, монтаж освітлення. Завершити все планують до початку третьої декади серпня.
Володимир Юр’єв звернув увагу на важливість не лише належного облаштування укриттів, а й проведення практичних тренувань для вчителів та дітей до дій у разі оголошення повітряної тривоги. За його словами, такі відпрацювання мають проводитися регулярно.
Обговорили й готовність до реагування на можливі загрози та забезпечення безпеки населення, що мешкає поблизу об’єктів критичної інфраструктури. Оскільки кожен з таких об’єктів, як зауважив Сергій Тюрін, може бути ціллю атаки ворога, а озброєння, яке рашисти використовують, є застарілим і має низьку точність, то особлива увага має бути спрямована на належну підготовку укриттів та поінформованість людей, які проживають у зоні можливої небезпеки.
Посадовець зауважив, що днями обстежили зону одного із таких об’єктів. Результат – недостатня підготовка місцевої влади до реагування на можливу небезпеку.