У Старому місті використовували працю переселенців нелегально

Фото ілюстративне. Фото: freestocks-photos

У зв’язку з вторгненням російських військ, Верховна Рада України прийняла Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (№2136–IX). Також Уряд затвердив Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Прийнятий закон захищає права найманих працівників на працю на безпечних територіях та отримання заробітної плати під час і після воєнного стану, зазначає завідувач відділу контролю за дотриманням законодавства про працю – інспектора праці Вадим Міхальський.

Працівники відділу контролю за дотриманням законодавства про працю з початку війни проводять роз’яснювальну роботу серед підприємців щодо компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується ЄСВ, на період воєнного часу та впродовж 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування.

Однак не всі суб’єкти господарювання дослухаються до таких переваг щодо легального працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. На адресу міської ради регулярно надходять скарги від найманих працівників щодо відмови в офіційному працевлаштуванні та невиплаті коштів за відпрацьований час.

Так, в одному із закладів громадського харчування в Cтарому місті використовувалась праця внутрішньо переміщеної особи нелегально. Заробітну плату за виконану роботу не виплатили. Навіть, якщо і має місце усне оформлення трудових відносин, то обов'язковим залишається повідомлення органам ДПС. Працівники відділу наголосили на недопустимості використання праці працівників без офіційного працевлаштування та компенсації від держави за кожного оформленого працівника.

Також відділ проводить активну роботу серед суб'єктів господарювання міста щодо справляння та сплати туристичного збору у 2022 році. Завдяки щоденному аналізу, контролю та комунікації з представниками готельно-ресторанного бізнесу за 5 місяців цього року до бюджету громади надійшло 510,8 тис. грн туристичного збору.

Нагадуємо готельєрам, що в місті діє Порядок справляння туристичного збору. Згідно з Податковим кодексом України, ставка збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) встановлюється у розмірі 0,4% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного року. Тобто з першого січня туристичний збір на території міста становить 26 грн на одну людину за одну добу. І все ж найбільшою відповідальністю усіх керівників закладів громадського харчування, закладів відпочинку і тимчасового проживання, на переконання міської влади, є відповідальність перед містом. Не можна вимагати порядку лише від міської влади. Слід і самим докладати до загального ладу зусиль. Зрештою, варто виконувати передбачені законом обов’язки в цей скрутний час для країни та тримати свій тил в часи війни.

Читайте також:"Допомога фронту та опіка для внутрішньо переміщених осіб - Дунаєвецька міська громада спрямовує усі зусилля для перемоги України".

Некролог
20:05, 26 листопада