Кам’янець-Подільський запрошує бізнес з усієї України та створює максимально комфортні умови для роботи підприємств різних сфер діяльності.
На бізнес-форумі, що пройшов 2 квітня в Кам'янці-Подільському обговорювалися можливості інфраструктури міста та району та створення структури, яка максимально спростить процес адаптації бізнесу, що "переїжджає" з "гарячих" точок.
Ми розуміємо, наскільки важливо, щоби економіка України продовжувала працювати. Так ми швидше переможемо ворога, відновимо нашу країну та зробимо її ще більш привабливою на внутрішньому та зовнішньому ринках. Попри те, що йде війна, ми все ж таки вирішили зібрати бізнес і провести форум. І назвали його "NAGODA", як можливість для нашого міста та всієї країни у цей складний час. Адже у кожній галузі, кожній сфері, на кожному підприємстві, у кожному регіоні та у кожному місті йде свій фронт. Своя боротьба. Боротьба за виживання українського бізнесу та української економіки в умовах війни. Настав час об'єднання і наші підприємці це добре розуміють. Сьогодні 1+1=11. Наша армія добре це продемонструвала на фронті, а ми маємо показати тут. Рятуючи нашу економіку. Ми найефективніші, коли працюємо разом. Від нашої спільної роботи сьогодні залежить майбутнє міста та нашої країни. Тому тільки спільно ми зможемо залишатися продуктивними та скористатися можливістю для розвитку, залучаючи нові кадри та даючи можливість бізнесу, який змушений переїхати, майданчик для розвитку в Кам'янці-Подільську, - зазначив Михайло Посітко, міський голова Кам'янця-Подільського.
За оцінками Національного банку, під час війни економіка України втрачає 50% "невиробленого" ВВП. Тобто, щотижня коштує національній економіці понад 50 млрд грн. І це без урахування втрат від руйнувань. Багато підприємств опинилися в районах активних бойових дій і змушені евакуюватися до безпечніших регіонів або припинити роботу. Проте навіть ті бізнеси, які відносно далекі від обстрілів, страждають через проблеми з логістикою та нестачею сировини. За даними Європейської Бізнес Асоціації, лише 17% компаній працюють у повному обсязі, а кожна третя не працює. За даними ООН, з України виїхали близько 4 млн громадян. Трохи менше ніж половина з них – люди працездатного віку. Майже всі жінки. Велика кількість чоловіків працездатного віку була мобілізована, частина працівників переїхала до відносно безпечних регіонів. Тому бізнес, який не може релокуватися, страждає від нестачі робочих рук.
За даними дослідження "Advanter.Group", 48% підприємств малого та середнього бізнесу не можуть перевезти виробництво, 31% не встигли це зробити, близько 20% здійснили часткову релокацію або у процесі. Щоб максимально спростити процес адаптації бізнесу, було створено "Агентство місцевого розвитку", як майданчик для спільної роботи бізнесу, який вже працює на території міста та бізнесу, що переїжджає. Агентство покликане супроводжувати бізнес, що переміщається, і максимально прискорити і спростити процес його становлення на території міста і району.
Довідка: Кам'янець-Подільський – туристичне місто з багатою історією та інфраструктурою. Знаходиться неподалік кордону з Молдовою та Румунією, на перетині національних автомобільних маршрутів з виходом на міжнародні автомагістралі між Європою та Азією. Найближчий аеропорт знаходиться за півтори години їзди в Чернівцях. Індустріальний потенціал міста дає можливість сучасним підприємствам використовувати його для відкриття та розвитку інноваційного бізнесу з мінімальними ресурсними витратами.
Червоний Хрест України спільно
з Кам'янець-Подільською міською радою
Читайте також:"У Кам’янці-Подільському впорядкували "Лебедине озеро".