Протягом 2021 року державними інспекторами Хмельницького рибоохоронного патруля проведено 637 рибоохоронних рейди та викрито 801 порушення природоохоронного законодавства, з яких 170 - грубі.
Також складено 349 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 106 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), шість – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь лову) та вісім – за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб). Крім цього, оформлено 162 акти виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучено 365 од. заборонених знарядь лову, інформує Хмельницький рибоохоронний патруль.
До судів направлено 270 адміністративних справ для притягнення винних осіб до відповідальності. Також за матеріалами Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області – правоохоронними органами відкрито 18 кримінальних проваджень щодо незаконного зайняття рибним промислом.
Наприклад, 13 грудня 2021 року Хмельницький рибоохоронний патруль спільно з працівниками Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області викрили грубе порушення правил рибальства. Інспекторами виявлено двох порушників, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів із дерев’яного човна за допомогою забороненого знаряддя лову – сіткою. Інцидент стався на р. Хомора, у с. Юровщина Шепетівського району Хмельницької області. Громадяни виловили 122 екз. карася сріблястого. Завдано збитків у розмірі 192 882 грн.
На осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ передано до суду за місцем скоєння правопорушення.
Також впродовж 2021 року державні інспектори регулярно виявляли продаж водних біоресурсів без документів на ринках області. Із порушеннями торгували у смт Сатанів, смт Стара Синява, смт Летичів, м. Кам’янець-Подільський, м. Дунаївці, м. Деражня, м. Шепетівка, м. Нетішин та м. Хмельницький.
На всіх порушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ передано до судів за місцем скоєння правопорушення для притягнення винних осіб до відповідальності.
В управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна "гаряча лінія": +380(68)384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідкова інформація: Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 (зі змінами, від 06.10.2021 року №1039) "Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів". Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину карася сріблястого становить – 1 581 грн.
Читайте також:"По вулиці Шевченка у Кам'янці-Подільському ліквідовували пожежу".