Сьогодні, 20 жовтня, відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. До участі в засіданні долучилися члени комісії ТЕБ та НС, голови РДА, голови територіальних громад, керівники окремих установ та відомств області.
Як зауважив Сергій Тюрін, зараз область опинилася на порозі "червоної" зони, тому, щоб не допустити локдауну та зменшити темпи поширення COVID-19 серед мешканців області, необхідно визначитися із додатковими протиепідемічними заходами та активізувати вакцинальну кампанію, інформує пресслужба Хмельницької ОДА.
Аби члени комісії мали можливість більш повно зрозуміти ситуацію в області, з доповідями виступили в.о. генерального директора ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Микола Габрикевич та заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська. Зокрема було зазначено, що за останніми даними в області підтверджено коронавірусну інфекцію у 9341 хворого, 1337 осіб лікуються в стаціонарі. За словами Тетяни Косовської, найвищі рівні захворюваності на COVID-19 спостерігаються у м. Хмельницькому, а також на Волочищині, Теофіпольщині та Ярмолинеччині. Слід зазначити, що серед захворілих лише близько 7-8% були вакциновані, а в стаціонарі лікуються менше 1% осіб, що отримали щеплення. Увагу присутніх також звернули на необхідність активно виявляти хворих, тому всі пацієнти, які мають відповідні ознаки, обов’язково мають направлятися на дослідження.
В області розгорнуто мережу лікувальних закладів, які надають стаціонарну допомогу хворим з COVID-19. Наразі задіяно вже 22 лікарні, де розгорнуто 2740 ліжок. Сьогодні розпорядженням керівника робіт з ліквідації НС в області до мережі залучено ще 4 лікувальних заклади. У резерві залишаються лише Білогірська та Ярмолинецька багатопрофільні лікарні. Госпіталь ветеранів війни введений у мережу, але наразі пацієнтів ще не приймає. Також поки що не планується залучати до роботи з хворими COVID-19 Новоушицьку та Старосинявську багатопрофільні лікарні. Разом з тим, голів громад та керівників закладів закликали проводити роботу з підготовки до можливого розгортання додаткових ліжкомісць.
Що стосується вакцинації, то за даними Центру громадського здоров’я МОЗ в області щеплено від COVID-19 31,4% всього населення. При цьому в останні дні спостерігається зростання кількості людей, що звертаються за щепленнями. В області працює 10 центрів масової вакцинації, 95 постійних пунктів щеплень та 64 мобільних бригади.
Разом з тим, серед громад області є як лідери, так і аутсайдери за темпами вакцинації. Найбільше мешканців вакциновано у Старосинявській (43%), Новоушицькій (34%), Теофіпольській ТГ (32%), тоді як рівень вакцинації у Гуменецькій ТГ – 6%, Зіньківській – 8%, Розсошанській (11,8%). Фактично у третині громад області показник вакцинації менший за 20% при середньообласному 31,4. Тому головам громад було наголошено на важливості активізації роз’яснювальної роботи з населенням та необхідності суворого дотримання карантинних обмежень. За словами посадовців, лише вакцинація та дотримання санітарних норм допоможуть запобігти виникненню кризових ситуацій у лікарнях та збережуть життя наших співгромадян.
За результатами обговорення комісія доручила головам районних державних адміністрацій та територіальних громад забезпечити неухильне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 (зі змінами) та активізувати роботу на підвідомчій території щодо здійснення масової вакцинації населення. Окрім того, вони спільно з керівниками закладів охорони здоров’я мають забезпечити розгортання ліжкового фонду для лікування хворих на коронавірусну інфекцію відповідно до потреби та здійснювати заходи щодо моніторингу та забезпеченням киснем закладів охорони здоров’я.