В Україні буде збільшена заробітна плата лікарям до 20 тисяч гривень

Фото: "Медицина Кам'янця"

Чиновники найвищих рангів заявляють, що наступного року значно підвищиться зарплата медпрацівників.

Чи є підґрунтя для цього у комунальних некомерційних підприємств, що були колись державними медичними закладами? Свою думку висловлює директор КНП "Лікувальний діагностично-консультативний центр" Борис Цвігун:

Новий механізм господарювання за установчими документами відкриває широко двері для процвітання таких підприємств. Хоча не все виходить так, як вимальовувалось нам у райдужних планах.

Головна проблема для потужного розвитку підприємства, звісно - не достатність фінансування. На то є об’єктивні і суб’єктивні причини. Серед об’єктивних - пандемія ковіду, яка значно відтягує ресурси і Національної служби здоров’я України, і фінансування на місцевому рівні.

Але завдяки вчасній і чіткій роботі керівництва Центру з НСЗУ, все ж вдалось збільшити державні надходження на 50-70 відсотків у порівнянні із 2020-м роком. Тож на сьогодні у нас немає проблеми із виплатою заробітної плати працівникам, навіть вдалося матеріально допомоги з оздоровленням, частково виплачуємо преміальні. Нажаль, практикувати доплати щомісячно не можемо. Причиною є, як на мене, неадекватні розцінки на медичні послуги, що виставляє НСЗУ.

Уряд проголошує, що у 2022 році буде збільшена мінімальна заробітна плата лікарям до 20 тис. грн, медичним сестрам - 13 тис. Для комунальних медичних підприємств збільшення до таких цифр зарплати можливе тільки при підвищенні розцінок НСЗУ за консультації лікарів, і насамперед за медичні маніпуляції.

Наш заклад (у минулому поліклініка) був піонером хірургії одного дня протягом 30 років на теренах Хмельницької області. І зараз не пасемо задніх, але умови перебування хірургічних пацієнтів на вул. І. Огієнка, 20 не відповідають сучасним вимогам. Щоб збільшити кількість медичних маніпуляцій, вже зараз почали ремонт операційного блоку на вул. І. Франка, 30. Це дасть можливість розширити хірургію одного дня, збільшити кількість операцій.

Також рухаємось у напрямку оцифровування рентгенологічної техніки. (Тільки послуги на оцифрованих рентгенапаратах оплачуються НСЗУ). На жаль, на місцевому рівні це не фінансується. З фінансів Центру викроїли невеликий матеріальний ресурс і розпочали процес самотужки. Першим кроком є створення електронної мережі між медичними закладами, щоб лікарі переглядали рентгенівські знімки одразу на своєму робочому місці. Надіємось - перша сходинка телемедицини запрацює до кінця цього року.

На жаль зараз конкурувати із зарплатами лікарів у приватних закладах ми не можемо, тож закономірно відбувається відтік кадрів. Але намагаємось вирішувати цю проблему, розширюючи види профільної діяльності фахівців. Зараз один з лікарів проходить навчання з ендоскопічних досліджень, інший навчається на курсах з ЛФК та реабілітації. При рівних зовнішніх умовах, попереду завжди будуть ті, хто рухається. Нехай і невеликими, але постійними кроками. Ми не зупиняємось.

Читайте також: "Кам'янецькі спортсмени - призери чемпіонату України з дзюдо".