У Кам'янці-Подільському на місці майбутнього житлового комплексу знайшли скарби

Фото: НІАЗ "Кам'янець"

Археологи передали Національному історико-архітектурному заповіднику "Кам'янець" унікальні артефакти, знайдені протягом останніх років під час розкопок у східній частині Старого міста.

Серед них є справжні скарби, наприклад, кахлі (керамічна плитка для оздоблення печей) з багатими рельєфними зображеннями, повідомляє "BBC Ukraine".

На місці майбутнього житлового комплексу, де раніше був сквер на вулиці Зарванській, археологи відкопали унікальні старовинні зразки. Перед Другою світовою війною на цій ділянці знаходились будинки, які на карті позначені як "Дім його милості пана Секержинського" й "Дім шевця Марка Жащовського".

Сам план виготовив місцевий архітектор та суддя Кипріан Томашевич, який відігравав ключову роль під час оборони міста від турків у 1672 році, коли Кам'янець на 27 років відійшов до Османської імперії.

Як пояснює керівник археологічної експедиції Павло Нечитайло, знайдені пічні кахлі були надзвичайно популярними в XVI-XVII ст. Їхні сюжети - картина тогочасного світогляду кам'янчан.

Цілих кахляних печей того часу в Україні не збереглося. Вік такої печі зазвичай недовгий: їх знищували війни, перебудови, мінлива мода. Цілі кахляні набори або їхні частини - рідкість, - наполягає науковець.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському дерево перекрило рух транспорту".