Асоціація міст України вимагає збільшити частку ПДФО для місцевих бюджетів

Фото: мережа Інтернет

Громадам необхідні ресурси не лише для фінансування видатків та делегованих повноважень. Важливо, щоб у місцевих бюджетах залишалося достатньо коштів для розвитку: розбудови інфраструктури, соціальної сфери, мережі освітніх та медичних закладів і іншого. Гарним стартом для цього може стати збільшення ПДФО.

Зараз частки цього податку складають: 60% залишаються у бюджетах громад, 15% у бюджет області, а 25% йде для наповнення державного бюджету. Однак, АМУ наполягає, що частка податку на доходи фізичних осіб для місцевих бюджетів має складати 80%, інформує Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України.

Здебільшого у структурі власних доходів загального фонду бюджетів найбільша питома вага належить податку на доходи фізичних осіб. До прикладу, у 2020 році він склав 63,4% для Хмельницького, а це - 1 228,4 млн грн. Для порівняння інші суми наповнення бюджету: єдиний податок – 318,5 млн грн (16,4%), плата за землю 158,1 млн грн (8,2%), акцизний податок з пальним – 152,3 млн грн ( 7,9%).

Ми запропонували абсолютно чесну схему. Все можна розписати й закріпити законом. Той-такипільговий проїзд. Приймайте закон — є обов'язкові категорії пільговиків, решта —на розсуд місцевої влади, в якої на це є 3% ПДФО. Вона вирішить сама, возити їй пільговиків чи годувати дітей у школі, виходячи зі своїх можливостей та думкигромад. Як це й відбувається на Заході. Ви віддали п'ять ПТУ обласному центру? Гаразд,хай у мене буде 2% ПДФО на ПТУ, і якщо я його нормально утримую й розвиваю, то мої 2% згодом коштуватимуть не 100 гривень, а всі 300. Бо люди випустяться, підуть працювати і формувати ринок праці. Ви мені віддали непедагогічний персонал? Гаразд, я все оптимізую, тільки розпишіть мені під це ще 2% ПДФО. І знаєте, що я зроблю? Я підвищу їм зарплату, й до мене повернеться частина ПДФО. Так почнуть працювати чесні й прозорі економічні інструменти. Місцева економіка тягне всю державу. Бюджетна децентралізація врятувала цю країну під час війни. Ви відібрали в місцевої владипайову участь у будівництві, — забудовники тепер не платять місцевим радам. Але коли він будує, його робітникиплатять ПДФО, — то не треба нам цього повертати. Тобто я зараз калькулюю, як можуть розбиватися ці 80% ПДФО. Тепер найсмачніше для Мінфіну. У місцевого самоврядування в Податковому кодексі, крім головних податків (ПДФО, єдиний податок, земля) є купа додаткових джерел. То забирайте за 10% ПДФО усі свої акцизи — на паливо, алкоголь і тютюн, а це 15 мільярдів гривень. Зате угромади прийде інвестор, бо це—робочі місця і, знову-таки, ПДФО. Ось у чому суть цих 80% ПДФО, - аргументував позицію Асоціації міст України Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Нагадаємо, голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин наголошував на необхідності збільшення ПДФО для місцевих бюджетів підсумовуючи свою участь у засіданні Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України, що відбулась 25 лютого у місті Києві.

Читайте також:"Перше засідання регіонального відділення Асоціації міст України".

13:03, 19 листопада