Легкоатлетичний флешмоб у Кам'янці-Подільському

Фото: Віктор Флентін

22 грудня Олімпійська родина нашої держави відзначатиме 30-річчя створення Національного олімпійського комітету України. (#30Years_NOC_UKR).

Упродовж цих років національний олімпійський рух пройшов складний і цікавий період розвитку, активними учасниками якого завжди були подільські атлети та спортивні фахівці краю.

У рамках святкування цієї знаменної дати упродовж грудня у Хмельницькій області відбувається низка урочистих заходів, акцій, конкурсів, виставок та спортивних змагань, вшанування олімпійців, ветеранів спорту, перспективної молоді, які прославили регіон та Україну, зазначає Віктор Флентін.

З цією метою, зокрема, 17 грудня у Кам’янці-Подільському проведено легкоатлетичний флешмоб, організаторами якого виступили члени відділення НОК України в Хмельницькій області - представники місцевого національного університету імені Івана Огієнка: завідувач кафедри легкої атлетики з методикою викладання Леонід Гурман та декан факультету фізичної культури Іван Стасюк.

Учасниками заходу, основні події якого відбувалися у сквері "Лебедине озеро", стали науково-педагогічні працівники університету, спортсмени-ветерани, в тому числі факелоносці ХХII Олімпійських ігор та учні ДНЗ "Подільський центр професійно-технічної освіти".

Вітання з нагоди 30-річчя створення Національного олімпійського комітету України пролунали від Івана Стасюка, Леоніда Гурмана, заслужених тренерів України: з легкої атлетики Василя Ліщука та пауерліфтингу Вадима Воронецького, директора Кам’янець-Подільського центру дитячої творчості Олександра Ткачука - багаторазового переможця всеукраїнських та міжнародних змагань в стрибках у висоту серед ветеранів.

У своїх виступах вони відзначили помітний внесок до скарбниці олімпійських звитяг національної збірної України в пострадянський період студентів та випускників К-ПНУ імені Івана Огієнка, котрі взяли участь майже в усіх Олімпійських іграх з 1992 року. Четверо з них: Іріні Мерлені, Андрій Стаднік (вільна боротьба), Сергій Куліш (кульова стрільба) та Аліна Комащук (фехтування на шаблях) здобули олімпійські нагороди.

На ХХХІ Іграх в Ріо-де-Жанейро 11 атлетів представили цей виш. Всього ж, починаючи з 1992 року 44 студентів і випускників К-ПНУ виступили на Олімпійських іграх, де 16 з них вибороли 9 золотих, 3 срібні та 4 бронзові медалі.

Наразі, 7 осіб з вказаної категорії реально претендують на участь в Токійській Олімпіаді. В місті створені хороші умови для проведення навчально-тренувальних зборів національних збірних та всеукраїнських змагань за участю іноземців з важкої атлетики (спорткомплекс "Епіцентр") та легкої атлетики (стадіон К-ПНУ), триває реконструкція стадіону імені Григорія Тонкочеєва. Вкотре готуються радо прийняти навесні наступного року етап Кубку України з легкоатлетичних метань на честь уславлених земляків-олімпійських чемпіонів Фаїни Мельник та Анатолія Бондарчука.

Після активного спілкування, відбулися розминка і спортивно-оздоровчі забіги на дистанції 1000 м для ветеранів та 2000 м для всіх охочих. Призери пробігу нагороджені грамотами, медалями та олімпійською атрибутикою, а всі учасники-флешмобу отримали олімпійську літературу й провели фотографування у найвідоміших місцях Кам’янця-Подільського з олімпійською символікою та рамкою-афішею "30 років НОК України".

Легкоатлетичний флешмоб

Читайте також:"Кам'янецький лікар-епідеміолог підсумував роботу за рік в умовах ковіду".