Сім місяців карантину: як то було

Фото: "Українська правда"

До речі, 12 жовтня українці "святкували" 7 місяць карантину. Вітати не будемо, хоча б тому, що люди вмирають і якось дивно було б радіти цьому. Давайте згадаємо коротко "як це було?"

3 березня Україна оголосила про перший підтверджений випадок коронавірусної хвороби 2019 у чоловіка з Чернівців, який прибув з Італії до Румунії літаком, а потім дістався в Україну автомобілем. Цього ж дня МОЗ України запустило інформаційний сайт про коронавірус, зібравши на ньому інформацію для громадян, яка має допомагати розібратись у ситуації та зменшити ризик захворювання.

10 березня до Центру громадського здоров'я України надійшло 40 повідомлень про підозру на COVID-19. Дослідження 36 зразків було завершене, 35 із них були негативними, один — позитивний, 4 зразки ще досліджувалися. Того ж дня надійшло повідомлення про підтвердження проби, яку раніше було направлено до Лондона на верифікацію.

11 березня Кабмін запровадив карантин в Україні терміном з 12 березня до 3 квітня.

12 березня перша українка померла в Італії.

З 16 березня Україна закрила кордон для в'їзду іноземців. З опівночі 17 березня на 14 днів (до 3 квітня 2020 року) було закрите міжнародне авіаційне, залізничне й автобусне сполучення.

З 18 березня було призупинене залізничне, авіа- й автобусне сполучення, міжміські і міжобласні пасажирські перевезення, у Харкові, Дніпрі та Києві було закрито метрополітен. Для міських перевезень встановлено обмеження до 10 осіб у маршрутках і до 20 — автобусах, трамваях і тролейбусах. 25 березня були змінені обмеження при поїздках громадським транспортом: пасажири мають бути у засобах індивідуального захисту і не можуть перевищувати 50% кількості місць для сидіння.

2 квітня 2020 року Кабмін постановою № 255 виклав в новій редакції постанову №211 КМУ, чим жорсткіше обмежив свободу громадян, зокрема було заборонено відвідувати зони відпочинку, пересуватись групами тощо. За порушення карантину (передбачені покарання у виді штрафу від 17 тисяч грн. або ув'язнення терміном до 8 років. Згодом Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко визнав, що заборону на прогулянки парками запровадили задля психологічного ефекту.

11 травня відбулося послаблення карантину — відкриті парки та сквери, стоматології, непродовольчі магазини, перукарні тощо.

22 травня відбулося послаблення, але продовження, карантину — відновлено роботу громадського транспорту.

З 1 червня в Україні було частково відновлено міжобласне залізничне та автотранспортне сполучення.

З 15 червня частково відновлено міжнародне авіасполучення.

22 липня Кабінет Міністрів України продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня 2020 року, ввівши з 1 серпня поділ України на 4 "зони", який врешті подовжили до 31 жовтня.

Читайте також: "У Кам’янці житячий садок №30 із 15 жовтня йде на самоізоляцію".

13:03, 19 листопада