Оновлено правила складання іспиту на отримання водійського посвідчення

Фото: "Автотема"

Наказом №408 від 6 липня МВС затвердило 2 інструкції - Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія та Інструкцію про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї.

Наказ набирає чинності з дня опублікування, повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Документами, що засвідчують підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, є:

  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв (далі - свідоцтво) установленої законодавством форми, інформація про яке внесена закладом до ЄДР МВС;
  • документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями "Водій автотранспортних засобів", "Водій мототранспортних засобів", "Водій трамвая", "Водій тролейбуса" (диплом кваліфікованого робітника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані закладом, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти (далі - документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка).

Якщо особа з будь-яких причин не склала іспити у ТСЦ МВС, виданий документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, вважається дійсним для складання іспитів протягом двох років з дня закінчення закладу.

Теоретичний іспит

  • Екзаменаційний білет містить 20 питань. Кожне питання має від двох до п'яти варіантів відповідей, лише один з яких правильний.
  • Особі ставляться виключно питання, що відповідають категоріям транспортних засобів, право на керування якими вона претендує отримати.
  • У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії.
  • Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин. Хронометраж часу здійснюється автоматично з моменту виведення на екран монітора автоматизованого робочого місця першого питання.

Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо особа:

  • припустилася трьох помилок;
  • не надала відповіді на питання у відведений для складання теоретичного іспиту час;
  • під час відповіді на питання користувалася додатковими електронними приладами, навчальною літературою, засобами зв'язку, пристроями зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремими елементами, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друкованими або рукописними матеріалами, іншими засобами, предметами, приладами (крім виробів медичного призначення), а також підказками інших осіб.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Особа, яка не склала теоретичний іспит, до практичного іспиту не допускається.

Читайте також: "На автодорозі "Кам’янець-Подільський — Білогір’я" трапилася ДТП".

13:03, 19 листопада