З 28 на 29 березня кам'янчани переведуть стрілки годинників

Фото: "радіо МАКСИМУМ"

Четвер – то маленька п’ятниця. Віримо, що ви вже втомилися від новин про коронавірус, від напруженої ситуації, обмежень, паніки довкола.

Тому від онлайн-ресурсу "3849.com.ua" просте, нейтральне нагадування.

З 28 на 29 березня о 3 годині ночі, ми переведемо стрілки годинника на годину вперед. Датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня і остання неділя жовтня при переході на зимовий час.

Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення. На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній.

Останніми роками точиться чимало дискусій – чи доречні часові зміни? Економія електрики, заради якої і були ці переходи запроваджені – міф – вважають експерти! А от негативний вплив на здоров’я людини – реальність.

Людський організм важко переносить перехід на літній час. Згідно з даними ООН – вдвічі збільшуються звернення до медиків у зв’язку з проблемами серцево-судинної системи, половина населення має проблеми зі сном. У людей змінюються звичні біоритми, підвищується сонливість та втомлюваність, знижується увага. А ще на третину зростає кількість ДТП протягом двох тижнів після переходу.

Гарною допомогою для організму під час перехідного періоду також може стати зелений чай. 

До слова, вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було прийняте з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.

В Україні годинник переводять з 1981 року.

Читайте також: "У Кам'янці про карантинні заходи сповіщатиме автомобіль з гучномовцем".