Як Національна гвардія забезпечує громадський порядок у Кам'янці-Подільському?

Фото: із особистого архіву Тришевського Артура

Сьогодні, ми поговоримо із заступником командира роти по роботі з особовим складом - Тришневським Артуром Артуровичом про патрулювання міста Кам’янця-Подільського та й безпосередньо про охорону порядку громадян.

Нагадаємо, з 1 серпня військовослужбовці Національної гвардії виконують завдання з охорони громадського порядку у складі самостійних піших патрулів, а не спільно зі співробітниками Національної поліції. На зразок європейської системи забезпечення порядку і безпеки на вулицях міст, гвардійці працюватимуть без поліцейських, але в повній взаємодії між підрозділами. Принципово, що рішення про залучення гвардійців до патрулювання прийматиме керівник територіального органу поліції. Планування маршрутів патрулювання проводиться у залежності від криміногенної ситуації в конкретному населеному пункті.

Доручення про залучення сил та засобів Нацгвардії до самостійного патрулювання населених пунктів країни наприкінці липня 2019 року підписав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Загалом, на чергування заступили понад 2 тисячі військовослужбовців Національної гвардії. Вони несуть службу в складі 593 патрулів, з яких: 317 самостійних піших, 104 на патрульних автомобілях, 172 – спільні з поліцейськими, 68 – зі службовими собаками. Службу гвардійці нестимуть п’ять днів на тиждень по шість годин, утім за ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінений.

Заступник командира роти Тришневський Артур зазначає, що за час реформ у службі Національної гвардії, служба покращилася у ліпшу сторону. В першу чергу, результат помітний у виявленні військовослужбовцями порушень. На сьогодні за статистикою, у Кам’янці-Подільському викрито десятки порушень кримінального та адміністративного характеру. На благо, адміністративних більше, ніж кримінальних.

Також Артур Артурович зазначив, що службу патрульну несуть безпосередньо військовослужбовці-контрактники. Відповідно військовослужбовці Нацгвардії України під час залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати поліцейські заходи примусу відповідно до Закону України "Про Національну поліцію".  Зокрема:

  • перевірка документів особи;
  • опитування особи;
  • поверхнева перевірка і огляд;
  • зупинення транспортного засобу;
  • вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;
  • обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
  • проникнення до житла чи іншого володіння особи;
  • перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
  • застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
  • перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
  • поліцейське піклування.

Заступник підкреслив, що найчастіше на вулицях Кам’янця фіксуються порушення ст. 309 КК України "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту", ст. 296 "Хуліганство". Здебільшого патрульні затримують молодих людей з так званими коноплею та алкогольними напоями у громадських місцях заходу та рідше – з сильнодіючими наркотиками.

Також гвардійці патрулюють в екіпіровці, озброївшись спецзасобами та штатною зброєю. У наявності мають планшети, підключені до інформаційно-телекомунікаційній системі "Інформаційний портал Національної поліції України". Це дозволяє в режимі онлайн стежити за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

Тому висновкувати зі слів Тришневського Артура Артуровича можна наступне: безпека міста Кам’янця-Подільського – під серйозним контролем.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському припинено діяльність підпільного грального закладу".