До музею з села Сокілець (Дунаєвецький р-н Хм. обл) перевезено новий експонат - ідол, розбитий на дві частини, датується ІІ пол. ХІІ ст. - І пол. ХІІІ ст.
Експонат знайдено Володимиром Захарьєвим у 1994 році підчас дослідження давньоруського храму, повідомляє старший науковий співробітник Відділу охорони пам’яток Хмельницького обласного науково-методичного Центру культури і мистецтва, Член НСКУ та Cпілки археологів України Володимир Захар'єв.
У селі Сокілець Дунаєвецького р-ну, в урочищі Батарея, на плато правого берега р. Ушиці влітку 1993 р. Володимиром Зазар’євим на території давньоруського могильника було виявлено ідола. Це вапняковий, квадратного перетину, надламаний блок довжиною близько одного метра. орієнтований віссю південь-північ,він не перекривав жодної могили.
А 1994 р. землекопи цілком випадково виявили за 25 метрів північніше від могильника ще один схожий за перерізом, але закруглений з одного боку фрагмент. Їх поєднання дало дослідникам можливість отримати стилізованого фалоподібного ідола довжиною 1,45 м і товщиною 0,4х0,5 м.
Того ж 1994 р. у засипці одного з поховань знайдено хлібцеподібний камінь діаметром 0,29 м, нижнячастина якого мала виїмку і сліди зарубок. Захар’єв припускає, що ідол та хлібцеподібний камінь становлять один ритуальний комплекс.
Тоді ж було відкрито дерев’яну церкву закладену поверх підплитових поховань, з яких спеціально знято плити. Вівтар, як вважає пан Захар’єв, розмістили на місцезнаходженні ідола, якого розтрощили і розкидали.
Також, у Музеї старожитностей встановили 10-го ідола. У березні 2019 року археологічною експедицією музею на території дачного кооперативу с. Баговиця виявлено предмет кам’яної пластини Т-подібної форми, витесаний з місцевого вапняку. Нині він експонується у дворику Музею старожитностей.