Метеорологи спростували інформацію про смог над Україною

Фото: "3849.com.ua"

Останніми днями помітна стурбованість кам'янчан щодо ситуації із туманом, який оповив майже усі регіони України та інформації, яка шириться у соціальних мережах щодо підвищеного рівня чадного газу у повітрі.

Осінні погодні умови - тумани, наявність приземних інверсій, коли при землі утворюється затримуючий шар повітря, можуть сприяти накопичуванню забруднювальних речовин, повідомляє ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Проте, за даними спостережень на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано. Про це 22 жовтня заявив під час брифінгу Директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Він уточнив, що центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, як головна організація з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням навколишнього природного середовища повідомляє, що концентрація оксиду вуглецю, з 15 по 21 жовтня, залишалась у своїх звичних параметрах.

В Україні немає суттєвих підстав для стурбованості щодо стану повітря, - заявив Микола Кульбіда.

У свою чергу, з метою уникнення необґрунтованих тверджень щодо забруднення повітря шкідливими речовинами внаслідок торф’яних пожеж, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук поінформував суспільство щодо реального стану з пожежами на торфовищах в Україні.

На цей час на території України силами ДСНС у взаємодії з місцевими органами влади здійснюється гасіння 9 невеликих за площею осередків тління торфу у Житомирській, Київській, Полтавській, Чернігівській та Черкаській областях на загальній площі 15,3 га. Окремо по Київській області ситуація з пожежами на торфовищах не є проблемною. Зокрема, у Броварському районі поблизу с. Бобрик площа пожежі складає лише 0,2 га., в Бориспільському районі (с. Старе) – 0,7 га, в Іванківському (с. Феневичі) – 2,5 га. та в Обухівському (с. Романків) — лише 0,3 га., - повідомив Володимир Демчук.

Директор департаменту реагування на НС додав:

Залучені сили ДСНС для гасіння пожеж є достатніми, а заходи, які вживаються, направлені на ліквідацію осередків тління торфу у найкоротші терміни.

Таким чином можна зробити висновок, що пов’язувати забруднення атмосферного повітря з пожежами на торфовищах в Київській області немає підстав, а незначні площі пожеж не можуть погіршувати стан навколишнього середовища і викликати небезпечні концентрації продуктів горіння в повітрі в м. Києві, - підсумував спікер.

Читайте також:"Кам'янець-Подільська прокуратура виявила факт заниження ринкової ціни землі втричі"