Агенція регіонального розвитку Хмельницької області спільно з Громадською організацією "Громадський рух "Нова Економічна Політика" для участі у Програмі USAID "Конкурентоспроможна економіка України" підготували Проект регіонального розвитку "Стимулювання економічного зростання міських територій через розкриття потенціалу сфери виробництва одягу Хмельницької області".
Тривалість проекту - 12 місяців, загальний бюджет – 2,6 млн грн, повідомляє агенція регіонального розвитку Хмельницької області.
Хмельницька область разом із Харківською та Львівською є лідерами легкої промисловості України. Індекси промислової продукції у галузі текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів показують стійку тенденцію до щорічного зростання. За різними оцінками, тільки у швейному виробництві Хмельниччини задіяно близько 40-70 тис. працівників, а це - 3-5,5% населення області.
За попередніми оцінками стану галузі, існують значні перспективи і можливості росту саме сфери виробництва одягу, яка об’єднує текстильну, трикотажну, швейну та деякі інші галузі.
Розвитку ринку сприяє зростання електронної комерції в ЄС. Український легпром займає друге місце по потенціалу виробництва для європейського ринку одягу і поступово нарощує свою потужність, і цьому є декілька причин. Безпосередня близькість до Європи, укладена угода про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС і схвалена ініціатива «ПанЄвро-Мед Зона» дають явну перевагу перед виробниками в Центральній Азії та на Далекому Сході.
Не менш перспективним є і внутрішній ринок, адже Україна займає 2-ге місце у світі по прогнозованим темпам росту внутрішнього ринку одягу на 2019-2022 роки. Об’єм споживання товарів легкої промисловості України у 2018 році становив 170 млрд. грн і перебував на другому місці. Але при цьому на долю вітчизняних виробників припадає лише 11% товарів.