Одеса як місце для сімейного відпочинку

Фото: "3849.com.ua"

Літо – це період відпусток, відпочинку та витрат.

На календарі вже серпень, літо добігає завершення, але "оксамитовий сезон" саме у розпалі. Тому редакція сайту "3849.com.ua" вирішила поділитись враженнями від відпочинку на морі, який перевірили на собі.

Нагадаємо, що позаминулого літа, ми розповідали про відпочинок у селі Клоблево, Одеської області. Детальніше ознайомитись із матеріалом можна тут.

Обирали місце, яке б поєднувало у собі оздоровлення на пляжі та культурне дозвілля, адже полюбляємо отримувати нові враження від знайомства з невідомою Україною.

Обрати Одесу наважились не відразу, адже багато чули: "Одеса це дорого", "В Одесі платні пляжі", "В Одесі брудно" і часто рекомендують околиці, але це сільська місцевість і схажа на у Коблево (в якому ми вже були) відпочинок зводиться до "лінивого валяння" на пляжі, що не зовсім наш варіант.

Розвіяти міфи про відпочинок в Одесі нам допомогли знайомі корінні Одесити. Тому рішення було прийнято – наша сім’я їде в Одесу - курортне місто, яке розташувалось на чорноморському узбережжі.

Дістатись до Одеси можна кількома способами. Власним авто, що має ряд переваг, пов’язаним з комфортом та можливістю спланувати туристичні зупинки в цікавих місцях по дорозі від Кам’янця-Подільського до пункту призначення. Власнику авто потрібно тільки прорахувати витрати на пальне, відстань між містами складає – 615 км, орієнтовний час подорожжі – 8 годин 20 хвилин.

Автобусом. Для нас це найнезручніший спосіб, особливо з дитиною, плюс вартість буде в межах 500-600 грн з людини.

Для більшості оптимальним варіантом являється потяг. Але квитки потрібно купувати завчасно, бо в літній період це ціла лотерея. Вартість квитка з Хмельницького до Одеси стартує від 104 грн (без постільної білизни) та від 167 з постільною – плацкарт, купе та СВ – близько 500 грн з людини. До Хмельницького можна доїхати також потягом із Кам’янця-Подільського, автобусом чи власним транспортом.

Проживання

Проживання – це друге і найголовніше, що вимагає пошуків та завчасного бронювання. Для пошуку житла ми спочатку використовували ресурс «Booking.com», а потім перейшли на «ОЛХ», де набагато більший вибір оголошень. Вартість стартує від 350 грн і вище. Ми підібрали варіант за 600 грн за апартаменти (кімната з кухнею). Порада із власного досвіду, відразу визначайтесь чи ви їдете на пляж, чи будете досліджувати Одесу ще з культурної сторони. Уточнюйте в орендодавців скільки до пляжу та чи є транспортне сполучення із центром. В нашому випадку пляж знаходився в 10 хв пішки, від вокзалу їде трамвай, а від готелю прямий автобус до центру Одеси.

Транспорт

З транспортом в Одесі проблем нема та й цінова політика вас не шокує. Трамвай – 5 грн автобус – 7 грн. Вартість проїзду в таксі стартує в середньому від 30 грн. Громадський транспорт, наприклад, маршрутки, їздять до опівночі, тому можна легко повернутись з прогулянки до місця проживання.

Харчування

Обирали спеціально проживання з кухнею, адже маючи досвід відпочинку в Коблево, де харчувались тільки в кафе, де вагому частину бюджету витратили на їжу, цього разу хотілось зекономити. Рекомендуємо досліджувати околишні магазини, супермаркети та ,можливо, ринки, адже ціни будуть дуже різнитись. Нам пощастило, недалеко було "Сільпо", де цінова політика майже така як у нас, але набагато ширший вибір готової продукції, кулінарії.

Для любителів солоденького: пахлава медова від 35 грн, кукурудза варена на пляжі 40 грн качанчик, на набережній поряд із пляжем – 20 грн. Креветки на пляжі – 40 грн за стаканчик, в торгових точках – 35 грн. Для любителів морозива дуже багато різноманітних видів та смаків ціна від 19 грн, але в середньому порція вам обійдеться у 40 грн.

Дуже зручно, що при вході в заклад на вулиці розміщено меню і клієнт відразу може оцінити меню та цінову політику закладу.

В Одесі є всім відомий ринок "Привоз" який варто відвідати не тільки для знайомства з легендарним місцем, а й для того, щоб заощадити на харчах. Криветки від 7 грн за стакан, рапани та мідії – 35 грн, асортимент свіжої риби яку ми, кам’янчани, звикли бачити тільки в замороженому вигляді розгуляє ваш апетит. Фрукти та овочі в рази дешевші ніж в супермаркеті. І, що приємно, майже кожен продавець покладе більше.

Для любителів морепродуктів невеличке спостереження, якщо ви хочете скуштувати щось із морських глибин, але не впевнені, що вам це посмакує, зверніть увагу на заклади з вуличною їжею, в них також є страви з морепродуктів але за набагато нижчою ціною, адже ви не сплачуєте за сервіс. Наприклад устриця, яку при вас відкривають – 29 грн, тигрові креветки – 39 грн, бейбі восьминіжки – 29 грн, мідії у вершковому соусі – 49 грн.

Пляж

Міф про те, що в Одесі платні пляжі – розвіюємо. Платними можуть бути тільки ті пляжі, які в оренді готелів. Пляжів в Одесі на будь який смак, тільки Велика Фонтанна вулиця налічує 16 станцій на якій є пляж, ще десятки інших. Ми відпочивали поряд із найвідомішим пляжем «Аркадія». Доречно буде додати, що пляжі є піщані та з галькою, тому можна обирати. На «Аркадії» гарно розвинена інфраструктура, він вважається клубним осередком міста, тому ввечері є чим зайнятись.

Рекомендуємо відвідати найстаріший пляж Одеси "Ланжерон", який мало чим відрізняється від закордонних.

Щодо пляжного сервісу: лежаки від 150 грн, на менш відомих пляжах від 100 грн. Є переодягальні та відкритий душ.

Цього року активно обговорювали стан води, яка рясно вкрита водоростями. За 10 днів відпочинку вода мінялась від примх погоди чи течії. Була й ідеально прозора і рясно вкрита водоростями, але завжди можна поїхати чи піти на інший пляж, де стан води може бути зовсім інший.

Пляжі Одеси гарно підходять для відпочинку з дітьми адже мілководдя розтягується приблизно на метрів 50.

Щодо чистоти пляжів, то вони чисті, якщо не враховувати людський фактор. Як не прибирай, але якщо люди викидають недопалки в пісок, то, відповідно, маємо і наслідки. На пляжі є встановлені смітникові урни.

Дозвілля

Одеса підійде для відпочинку тим, хто любить не тільки валятись на пляжі, а й відпочивати культурно. Ми готувались до відпустки і наперед віднайшли місця які б хотілось відвідати та побачити.

Бути в Одесі і не прогулятись центральною вулицею Деребасівською, не побачити порт, Потьомкінські сходи, Приморський бульвар, Тещин міст, площу Остапа Бендера – це недопустимо. Але окрім всім відомого хочемо звернути увагу на те, що буде цікаво для сімейного відпочинку та те, що ми випробували на собі.

Одеський лунопарк

Лунопарк обладнаний найновішими атракціонами, які допоможуть перевірити спритність, підняти рівень адреналіну, тобто всім що полюблять діти та підлітки: веселощі, екстрим. Розваги знайдуться як для найменших так і для дорослих. Ввечері лунопарк виглядає ще ефектніше, адже всі атракціони підсвічуються. Вартість квитків в межах 40-80 грн.

Канатна дорога

Канатна дорога з’єднує Французький бульвар та пляж «Відрада». Дорога відкрита у 1971 році, швидкість руху кабінок складає 1,4 метри за секунду, тривалість атракціону – 10 хвилин. Канатна дорога має оригінальні кабінки, які нагадують ступку Баби Яги, тому можна відчути себе казковим персонажем. Краєвид відкривається незабутній, тому приготуйте фотоапарати для оригінальних кадрів. Порада із власного досвіду краще спустіться до пляжу сходами, а ось підніматись краще на канатці. Вартість проїзду в одну сторону 70 грн. до 10-1 години діє знижка, білет коштує 40 грн.

Зоопарк

Оскільки у Кам’янці-Подільському немає зоопарку, тому під час відпустки можна скористатись можливістю та познайомитись із цікавими тваринами, птахами, плазунами. Одеський зоопарк один із найстаріших в Україні. На території понад 2000 тварин і їх близько 245 видів.

Вартість входу – 70 грн.

Театр

В Одесі налічується п’ять театрів, але найвідоміший академічний театр опери та балету. Відразу додамо, що робити висновки про те чи любите ви оперу та балет можна тільки після того, як познайомитесь з цими видами мистецтва особисто. Атмосфера, роскіш театру не залишить байдужим нікого. У театрі є спектаклі для дорослих та дітей, вартість квитків починається від 40 грн.

Порада: обирайте місця в ложах бельєтажа, сцена буде як на долоні.

Бажаємо гарного відпочинку та сподіваємось, що наш досвід стане вам у нагоді.

13:03, 19 листопада