Жнива 2019: зернових обмолочено на 16% більше, а збір озимого ріпака б’є всі рекорди

Фото: "agro-business.com.ua"

Станом на 13 серпня обмолочено 9,77 млн га ранніх зернових і зернобобових культур, що становить 98% від прогнозу.

Темпи збиральних робіт перевищують аналогічний показник минулого року на 252 тис. га. Завершено жнива ранніх зернових та зернобобових культур у 12-ти областях України: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Полтавській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій та Закарпатській областях. В решті областей зібрано вже більш як 90% врожаю.

Загалом у поточному сезоні на зазначену дату намолочено понад 38 млн т ранніх зернових та зернобобових культур, що перевищує аналогічний показник минулого року на близько як 5,2 млн т (+16%), у тому числі за рахунок: +3,5 млн т (+14%) озимої пшениці, +1 млн т (+26%) ярого ячменю та +846 тис. т (+28%) озимого ячменю. Разом з цим, виробництво гороху та жита зменшилося порівняно з аналогічним показником минулого року на 190 тис. т і 45 тис. т відповідно, за рахунок скорочення площ під даними культурами. Крім того, зібрано понад 3,1 млн т озимого ріпаку, що перевищує аналогічний показник минулого року на понад 0,5 млн т (+22%) і є абсолютним максимумом за всю історію незалежності України.

Ріпак є експортоорієнтованою культурою, адже майже 90% насіння, що виробляється в Україні, поставляється на зовнішній ринок, а решта залишається на переробку і власні потреби підприємств. Таким чином, експорт зазначеної культури є основною статтею доходів виробників і забезпечує Україну сотнями мільйонів доларів в рік. Так, у 2018 році Україна експортувала ріпаку на 1,1 млрд дол. США, що є найвищим показником впродовж останніх 5 років. Проте, абсолютний максимум експорту ріпаку було досягнуто у 2008 році – тоді експорт становив 1,3 млрд дол. США, і саме в цей рік зібрали рекордний врожай ріпаку – 2,9 млн тонн. Основним ринком збуту для українського насіння ріпаку є ЄС, куди щороку реалізується з України від 80% до 90% культури, а головними споживачами є Німеччина, Бельгія та Франція.

На поточну дату середня урожайність основних ранніх зернових та зернобобових культур становить: озимої пшениці 42 ц/га, ярого ячменю 33,3 ц/га, озимого ячменю 37,1 ц/ га, жита 27,7 ц/га, гороху 22,7 ц/га та вівса 24,9 ц/га. Крім того, урожайність ріпаку озимого на поточну дату становить 24,9 ц/га.

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Читайте також:"Гривню восени рахують - що впливає на зміцнення гривні зараз та що може змінитись вже за місяць"

Дарія Гриценко, аналітик УКАБ
жнива аграрії зерно
13:03, 19 листопада