Напередодні цієї події виникає чимало питань, а то й суперечок. Найбільш обговорюваними та спірними моментами є дата відкриття і місця, у яких полювання буде обмежене з тих чи інших причин.
Правила і норми поведінки під час цього мисливського сезону: традиційно сезон розпочинається з полювання на пернату дичину. Згідно з наказом директора ДП "Шепетівський лісгосп" В.М.Сасюка в мисливських угіддях підприємства у мисливський сезон 2019-2020 років встановлено терміни полювання на пернатих.
На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лисок, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків (морського, малого, великодзьобого, галстучника), пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) полювати можна буде з 16-ї години 3 серпня до 31 грудня 2019 року.
Днями полювання на пернатих є субота, неділя, а також середа – до 1 листопада 2019 року.
Норма ж добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати трьох гусей, п’яти качок, десяти куликів, десяти голубів та шести лисок. Повідомляє Держлісагенство Хмельниччини.
Напередодні відкриття сезону полювання хочеться нагадати, що для проведення полювання необхідно мати наступні документи: посвідчення мисливця; контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2019-2020 років з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільна картка); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; паспорт на собак мисливських порід, ловчих звірів і птахів у разі їхнього використання під час полювання.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Заборонено полювання на всіх територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках, усіх інших заборонених територіях, у 200-метровій зоні навколо них.
А також заборонено будь-яку стрільбу у темний період доби (пізніше години після заходу сонця та раніше години до його сходу); полювання з використанням не мисливської (в тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони; полювання мисливською зброєю, яка належить іншій особі без її присутності, або за відсутності у мисливця та власника зброї відповідних дозволів, виданих органами внутрішніх справ; полювання з вогнепальною мисливською зброєю на відстані 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можуть перебувати люди.
Читайте також: "На Хмельниччині засуджено групу наркодилерів"