Військовослужбовцям варто звертатися в суди, боротися за свої права, оскільки є чимало прикладів позитивних рішень.
За період війни, в окремих категоріях справ, сформувалась відносно стала судова практика захисту прав учасників бойових дій. З огляду на судову практику, побачивши вже допущені помилки, програшні стратегії, можна обрати правильний механізм захисту свого права і добитись швидшого виконання рішення суду.
Про це заявили правозахисники з громадської організації "Юридична Сотня" під час презентації звіту "Судові справи захисників" 9 липня 2019 року у "Veteran Hub", у Києві.
У даному звіті йдеться про судові справи за 2014-2018 роки позивачами у яких були військовослужбовці та ветерани. Юристи з ГО "Юридична Сотня" у ході роботи над звітом проаналізували близько однієї тисячі справ, з них обрали 70 найбільш корисних. Найбільш поширені справи потягом 2014-2018 років стосувалися: отримання статусу учасника бойових дій, отримання одноразової грошової допомоги, звільнення з військової служби за контрактами "до кінця особливого періоду", а також звільнення з військової служби у зв’язку зі станом здоров’я, сімейними обставинами та невідповідністю.
Щодо прикладів позивитивної для військовослужбовців судової практики юристи розповіли про такі судові рішення.
Розповіла юристка ГО "Юридична Сотня" Христина Ковцун:
Звіт опублікований на сайті ГО "Юридична Сотня", де всі охочі можуть з ним ознайомитися. Він буде корисним для адвокатів, юристів та правозахисників, які надають допомогу військовослужбовцям та їх родинам.
Завантажити звіт: https://legal100.org.ua/analytics/sudovi-spravi-zahisnikiv/
Читайте також:"Кому і на скільки підняли пенсію з 1 липня"