У Хмельницькій області стартувала жнивна кампанія - 2019

Фото: Хмельницька ОДА

Станом на перше липня поточного року на Хмельниччині розпочата жнивна кампанія – 2019.

Аграріями з 12 районів Хмельницької області розпочато збір озимого ячменю. Обмолочено 2,8 тис. га, намолочено 13,8 тонн зерна – це 19 % при урожайності 49 ц/га, повідомляє департамент агропромислового розвитку ОДА.

Славутський та Ярмолинецький райони розпочали збір озимого ріпаку, зібрано нового врожаю на площі 145 га з середньою урожайністю 36 ц/га.

Повністю завершено комплекс посівних робіт. Ярі культури займають площу близько 800 тис. га. Загальна посівна площа, згідно статистичних даних, становить 1175,5 тис. га.

Вчора, 4 липня, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Омелянюк виїхав на поля СТОВ "Хорост-Поділля", аби ознайомитися з станом проведення жнив на сільгосппідприємстві. Керівник господарства Броніслава Бондар розповіла, що на даний час проводиться збирання озимого ячменю. Вона зазначила, що було вирішено одразу провести пожнивний посів гречки, що при сприянні погодних умов, має дати можливість отримати непоганий врожай.

Як повідомив директор Департаменту, практично всі райони Хмельниччини приступили до збиральних робіт. Так, станом на 4 липня поточного року ранні зернові та зернобобові (переважно озимий ячмінь) обмолочено на площі 7,4 тис. га, намолочено 37,0 тис. тонн зерна при середній урожайності 51 ц/га. Всього до збирання ранніх зернових та зернобобових культур налічується 420 тис. га, що на 40 тис. га більше минулорічних показників.

Крім того, на площі 3,3 тис. га зібрано озимий ріпак. Валовий збір цієї культури становить 9,7 тис. тонн при середній урожайності 30 ц/га. Обмолочено 7,5 тис.га ранніх культур, що становить 2% до загальних площ. Рівень урожайності ранніх культур на 1 центнер перевищує показник минулого року.

Всього в області є в наявності 1640 зернозбиральних комбайнів. Навантаженість на 1 комбайн у цьому році становить 214 га, що на 10 га більше ніж торік. Це зумовлено збільшенням площ збирання ранніх зернових культур та ріпаку. Наявної техніки цілком достатньо для збору урожаю по мірі його достигання у визначені терміни 14-15 діб. Разом з тим, на даний час укладаються угоди на додаткове залучення комбайнів з інших господарств в межах районів та області.

Також Департаментом організована робота обласного та районних штабів по проведенню жнивної кампанії та наданню методично-консультативної допомоги на місцях.

Читайте також:"У Кам'янці-Подільському створять центр правосуддя"