До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД звернулася жінка з інвалідністю ІІ групи загального захворювання.
Клієнтка розповіла, що з 2014 року отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а оскільки має понад 25 років стажу держслужбовця, то вважає, що може претендувати на пенсію з інвалідності ІІ групи загального захворювання державного службовця. Проте управління Пенсійного фонду України відмовило їй у переведені на відповідну пенсію.
Директор місцевого центру довів право клієнтки на пенсію держслужбовця в суді.
Вислухавши заявницю, у місцевому центрі вирішили, що є підстави звертатися до суду. Представляти інтереси клієнтки призначили керівника центру Валентина Бартиша (довіреність №132 від 06.06.2018 року).
У позовній заяві про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії Валентин Бартиш вказав, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Та для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мали не менш як 20 років стажу на посадах, що належать до визначених категорій посад державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (від 16.12.1993 №3723 – ХІІ).
Представник позивачки детально обґрунтував позовні вимоги, вказавши на їх відповідність законодавчим нормам.
Утім Хмельницький окружний адміністративний суд, який уже розглянув справу, ухвалив зупинити провадження до дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду в зразковій справі. Коли ж це рішення набрало законної сили, ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду провадження в справі поновили. Відтак суд вирішив позовні вимоги задовольнити: визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити переведення позивачки з пенсії по інвалідності на пенсію державного службовця.
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду залишили без руху через її невідповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України. Тож 18 червня 2019 року ухвала суду набрала законної сили.
Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру з надання БВПД або у бюро правової допомоги.