У житловому секторі Кам'янця-Подільського виміряли рівень шуму

Зображення: "zik.ua"

Шум – одна із форм фізичного хвилевого забруднення навколишнього й особливо міського середовища. Загалом шум – це хаотичне нагромадження звуків різної частоти, сили, висоти, тривалості, які виходять за межі звукового комфорту.

Сучасні міста характеризуються, високими рівнями шуму. Джерелами шуму є практично всі види транспорту – на першому місці автомобільний. На відміну від промислових джерел забруднення, які прив’язані до окремих територій і відокремлені від житлової забудови санітарно-захисними зонами, автомобіль є рухомим джерелом забруднення, який часто трапляється у житлових мікрорайонах і місцях відпочинку. Транспортний шум погіршує якість навколишнього середовища, негативно впливає на нервову систему людини, знижує працездатність, приводить до патологічних змін в органах слуху, зменшує опірність серцево-судинних захворювань.

В місті Кам‘янець-Подільському санітарно-гігієнічною лабораторією проводились заміри шуму в житловій забудові в зоні впливу автотранспорту згідно плану моніторингових досліджень на 2019 рік. Заміри проводились відповідно до діючого ГОСТ 23337-78 "Шум. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий". Станом на 05.06.2019 року проведено 45 замірів еквівалентного і максимального рівнів шуму в 15-ти точках міста. Відхилень від норм було 23, що складає 51%. Відсоток відхилення від норми значно збільшилося в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (47 замірів, відхилень 18). Еквівалентні рівні шуму перевищували граничнодопустимий рівень від 1 до 4 дБ А, максимальні – від 1 до 3 дБ А, повідомляє лікар-лаборант-гігієніст Кам‘янець-Подільськогоміськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласнийлабораторний центр МОЗ України" В. Бевз.

Перевищення рівнів шуму в місті найчастіше було на перехресті пр. Грушевського – вул. Франка, пр. Грушевського – вул. Соборна 33, пр. Грушевського 32 – вул. Пушкінська, вул. Др. Народів – вул. 30 р. Перемоги.

Автомобілізація приносить людям найрізноманітніші блага, водночас її розвиток супроводжується вкрай негативними явищами. Транспортні засоби є одним з найактивнішим забруднювачем атмосферного повітря та шумового забруднення, яке увесь час зростає. Шумопоглинаючою здатністю наділені рослини. Насадження клена, тополі, липи поглинають від 10 до 20 дБ звукових сигналів. Густа жива зелена загорожа здатна зменшити шум автотраси у 10 разів. Будемо берегти зелені насадження – вони частково захистять нас від автотранспортного шуму!

Читайте також:"В обіг введуть банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень"

13:03, 19 листопада