Прес-служба КП "Міськтепловодоенергії" прокоментувала інформацію про виявлення холери у річні Дністер.
Останніми днями декілька місцевих інтернет-видань передрукували інформацію про те, що в Дністрі, в Молдові знайшли холероподібний вібріон. Містом стали ширитись чутки про холеру.
Прес-служба КП "Міськтепловоденергія" з’ясувала, що першоджерелом інформації став молдавський сайт новин "point.md".
Холероподібний вібріон – це бактерія, яке, хоч і називається страшнувато, але не є збудником холери. Холероподібний вібріон може спровокувати максимум шлунково-кишкові розлади, але найбільш часто вражає дітей, які купаються у брудній воді та "нахлюпуються" її. Ця бактерія не наявна у водоймі постійно, вона з’являється у річках та озерах після рясних дощів або сильної спеки і є сигналом про надмірне забруднення води. Та якщо вода проточна, то через кілька днів вона самоочищується і ніяких додаткових заходів безпеки не потребує.
Згідно з інформацією, яку надав Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, який регулярно досліджує водойми і, зокрема, р. Дністер на наявність небажаних для людини бактерій, про що звітує на своєму сайті, і про будь-які відхилення від норми одразу повідомляє у відповідні структури. Наразі жодних даних за наявність цієї бактерії не повідомляється.
Щоденно декілька разів проводиться відбір проб води з водопровідних насосних станцій (ВНС), артезіанських свердловин, контрольних точок водопровідних мереж, р. Дністер згідно Робочої програми погодженої Головним управлінням ГУ Держпродспоживслужби до 2020 року.
Головне управління Держспоживслужби в Хмельницькій області також проводить відбір проб води з контрольних точок водопровідних мереж та ВНС. За даними контрольних вимірювань якості питної води, відхилень від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" наразі не виявлено.
В даний час підприємство забезпечене необхідними реагентами та знезаражуючими засобами для водоочистки, які передбачені в технологічній схемі водопідготовки. На водогоні застосовується гіпохлорит натрію електролізний.