Підсумки медичної реформи в Кам'янці-Подільському

Фото: мережа Інтернет

Першого квітня минає рік від старту реформи в первинних закладах медицини України і Кам’янця-Подільського зокрема. За цей час впроваджено зміни не лише в структурі Центру ПМСД, але й наданні допомоги.

Один із перших етапів реформи – підписання декларацій з лікарями первинної ланки. У Кам’янці працює 36 сімейних лікарів, 16 терапевтів та 13 педіатрів. За інформацією директора КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Інни Клим, за останній рік довіра до сімейних лікарів зросла. Дев’ять із них набрали максимальну кількість пацієнтів – 1800.

Станом на сьогодні 65% населення нашого міста вже офіційно мають свого фахівця. Це переважно особи до 18 років і люди пенсійного віку. 50% кам’янчан віком від 18 до 64 років досі не підписали декларації.

Ще один етап реформи – впровадження електронної черги. З червня 2018 року така послуга почала діяти в амбулаторіях сімейної допомоги. Нині система "Електронна черга" дозволяє записатися до вузьких спеціалістів, лікарів перинатального центру, міської дитячої поліклініки. Крім того, записатися на прийом до лікаря можна і в реєстратурі закладів. Якщо пацієнту необхідна невідкладна допомога – вона надаватиметься позачергово.

Коротко про річні результати:

  • збільшено фінансування (20,7%) від бюджету галузі;
  • зросла середня заробітна плата лікарів та середнього медичного персоналу у 2-2,5 рази;
  • збільшилися видатки на пільгове забезпечення медикаментами;
  • придбано для амбулаторій комп’ютерне обладнання, меблі, медичний інвентар;
  • відкрито амбулаторію сімейної медицини на вул. Суворова, 44.

А реформа рухається вперед: уже з першого квітня 2019 року лікарі зможуть виписувати пацієнтам електронний рецепт. Але тільки тим, хто підписав декларацію. Всі інші потрапляють в так звану "зону ризику". Гроші за ними, відповідно до нової системи фінансування Національної служби охорони здоров’я, йти не будуть. Повідомляє міська рада.

Медики наголошують: пацієнти повинні зрозуміти, що підписавши декларацію, вони входять в електронну систему і таким чином отримуватимуть всі послуги як на первинному, так і вторинному рівні. Нині серед безоплатних послуг – невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні здоров’я, спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому. А також низка інших (детальніше – нижче на ілюстраціях).

Щодо напрямків подальшого впровадження медичної реформи, то це – робота в електронній системі (ті ж самі електронні рецепти, а також листки непрацездатності, медичні картки), продовження виконання урядової програми "Доступні ліки", посилення співпраці із закладами вторинної медичної допомоги, продовження підписання декларацій.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському відбулося зібрання Клубу "Активної Громади"