У Кам'янці-Подільському завершилася обласна школа виховників Джур та обласний збір ройових.
Заходи організовані та проведені Кам'янець-Подільською дитячою громадською організацією "Клуб юних миротворців" спільно з Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА за фінансової підтримки управління молоді та спорту Хмельницької ОДА.
Програма обласного збору ройових була досить насиченою та багатогранною. На ранковій руханці діти ознайомилися з бойовим гопаком – українським бойовим мистецтвом на основі елементів традиційного козацького бою, вивчили основні елементи шабельного бою. Повідомляє міська рада.
Провели інтелектуальну гру-вікторину "Відун" для перевірки знань з історії України козацької доби та пограли в настільну гру "Українська революція 1917-1921 років".
Найбільше уваги приділялося вишколам. З окремими аспектами конкурсу строю та маршової пісні "Впоряд" і діями ройового під час виконання виду "Впоряд" присутніх ознайомив керівник гуртків військово-патріотичного виховання вчитель предмета "Захист Вітчизни" Володимир Барановський.
З принципами та правилами надання першої медичної допомоги учасників вишколу ознайомив Олег Коваль – лікар з медицини невідкладних станів, учасник миротворчих місій ООН у Південному Лівані. Діти не тільки прослухали лекцію, але й ознайомилися з оснащенням реанімобіля, який розроблено та обладнано для транспортування пацієнтів та надання реанімаційної допомоги в критичних станах.
Ознайомилися діти із широким спектром медикаментів, що перевозиться в знаменитій шухляді-укладанні. Діти вивчали різні методи накладання пов’язок та форм застосування перев’язувального матеріалу.
Уперше цього року в програму гри введено змагання "Саперна підготовка". Вишкіл із саперної справи проводив офіцер Центру розмінування, інструктор з мінно пошукової справи, учасник миротворчих місій Олексій Шиманський.
Використовуючи презентацію, він ознайомив всіх присутніх з вибухонебезпечними предметами та правилами поводження з ними, показав дітям цікавий фільм про роботу саперів Центру розмінування в зоні АТО та правила користування саперним щупом. Далі діти під керівництвом Володимира Барановського вчилися мінувати територію, а потім за допомогою саперного щупа виявляти та знешкоджувати "ворожі" міни.
Також вперше готувалися діти і до конкурсу "Метання гранати". Необхідно було, стоячи з окопу, кинути гранату у ціль, яка знаходиться на відстані 25 м.
Усі учасники обласного збору ройових та обласної школи виховників Джур взяли участь у проведенні флешмобу на підтримку полонених українських моряків ініційованого роєм "Подільські джури" Кам’янця-Подільського.
Читайте також: "Перенесення вихідних у 2019 році: скільки кам'янчани відпочиватимуть на Великдень"