Тоді як за 2018 рік на Кам’янеччині зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки сказу у собаки с. Рогізна, та лисиці с. Супруньківці, то лише за січень 2019 року уже підтверджено захворювання на сказ у лисиці в с. Велике Залісся та кота у м. Кам’янець-Подільський.
Проведений ретроспективний епідемічний аналіз за 2018 рік показує що в травматологічні пункти (згідно даних поданих лікувальною мережею) звернулися за антирабічною допомогою 226 жителів Кам’янеччини (172 міста Кам’янець-Подільського та 54 Кам’янець-Подільського району), повідомляє лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторнийцентр МОЗ України" О. Керничний.
Найбільше травмували покусами, подряпинами, ослиненням людей собаки – 173 (117 домашніх та 56 бродячих), 32 коти (28 власних та 4 бродячих) та 10 лисиць. Зверталися жителі також після травмування двома білками, 1 їжаком, трьома польовими мишами, 1 нутрією, 1 коровою.
Не обійшлося навіть без того, коли за медичною допомогою звернувся поліціянт, якого покусала затримана ним особа. На щастя хуліган не був хворий на сказ (напевно там інший діагноз).
Після надання медиками допомоги постраждалим в 75 випадках (32% від травмованих), призначено щеплення проти сказу.
Збільшення популяції лисиць несе безпосередню загрозу як для домашніх тварин, так і для жителів сіл, селищ, міст, так як вони є природнім джерелом та переносниками сказу. Заходячи в населені пункти лисиці не бояться жителів та здійснюють напади на свійські тварини та людей.
Органам виконавчої влади місцевого самоврядування необхідно прийняти відповідні діючі рішення для захисту населення від бродячих тварин з метою попередження захворюваності людей на сказ.
А населенню залишається лише одне – бути обережними, а у випадку покусів своєчасно звертатися за допомогою до медичних працівників.
Читайте також:"Бюджетна сесія: кому і скільки"