Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені постановою № 841 від 17 жовтня 2018 року.
Громадяни, які впродовж травня-вересня 2018 року звертались за призначенням субсидії, а також одержувачі субсидій, яким було призначено субсидію на неопалюваний період (в тому числі в 0,00 розмірі), її розмір на опалювальний сезон Департамент соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.
Також повідомляємо, що довідки з відділу реєстрації місця проживання юридичного управління про склад зареєстрованих осіб в житловому приміщенні подавати не потрібно, оскільки спеціалісти Департаменту зазначенні довідки отримують самостійно.
З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії почали діяти наступні зміни:
- Не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти.
- Право на допомогу від Уряду мають ті родини, у яких опалювальна, а не загальна, площа житла не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
- Якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
- На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
- Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, потрібно сплатити за фактично спожитий обсяг – 120 грн.
Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:
- безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
- громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення,(має бути завірений нотаріально переклад) (перелік держав розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.
Отримати детальну консультацію можна за адресою вул. Шевченка,26, Департамент соціального захисту населення або за телефонами: 2-10-25, 2-54-93.
Начальник відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Інна Комендацька
Читайте також: "Мін'юст розпочав ініціативу "Сімейні радники", які допомагатимуть громадянам з питань сімейного права"