У річці Смотрич масово подохла риба через невідому паливну речовину

Фото: група Viber "ЖКГ інформ" - Юрій

У Кам'янці-Подільському містяни активно оприлюднюють фотографії щодо масової загибелі риби у річці Смотрич та неприємний запах солярки із водойм міста.

У п'ятницю, 22 червня, у соціальній мережі Фейсбук з'явилось повідомлення від Savin Yarosslav, який оприлюднив фото та відео на яких видно як в річці тече невідома речовина схожа на солярку.

На Хмельниччині в Кам'янець Подільському екологічна катастрофа. По руслу річки Смотрич від водоспаду до новопланівського мосту тече невідома хімічна речовина на вигляд солярка. Вода забарвлена кольоровими плямами і неприємний запах!!! Які будуть дії місцевої влади???

Фото: Savin Yarosslav

Вчора, 25 червня, у групі у Viber "ЖКГ інформ" містяни активно почали ділитись фотофактами, що в річні Смотрич та у ставках на Лебединому озері масово подохла риба та відчувається різкий запах паливної речовини.

Фото: група Viber "ЖКГ інформ" - Юрій

Користувач на ім'я Олена додала фото зі скверу Лебедине озеро та додала:

Дуже чути соляркой и водопад кольоровий.

Фото: група Viber "ЖКГ інформ" - Олена

У соціальній мережі Фейсбук у групі "Звіти з рибалки.Форум риболовів Кам'янечинни" Andrii Tatarintsev також оприлюдним фотофакти ситуації на річні Смотрич:

Всім привіт колеги. Катастрофа!!! Це така ситуація на річці Смотрич. Дохлої риби валом. Трупаки різних видів риб: щука карась, окунь та інша біла. Походу це через забруднення про яке йшлося попередньо. Сморід стоїть жахливий. Боляче дивитись на таке(((

Фото:Andrii Tatarintsev

Заступник міського голови С.В. Бабій прокоментував ситуації та повідомив про дії влади:

22 червня  представники Департаменту ЖКГ, заповідника "Подільські Товтри", Хмельницької обласної екологічної інспекції та міської поліції обстежили  Лебедине озеро з метою встановлення джерела витоку речовини подібної на солярку. Встановлено, що в Лебедине озеро речовина попадає зливовою мережею від ЗОШ №8, напроти якої є перша зливовоприймальна решітка. Яким чином рідина попадає в зливову мережу наразі не встановлено. Відібрано проби води для проведення лабораторних висновків. Названі служби продовжують моніториг екологічної ситуації. Подібні витоки періодично появляються на протязі 50 років при тривалих дощових періодах.