Місцеві бюджети отримають 13,44% від акцизу з пального

Днями Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році.

Постанова від 28.02.2018 р. №116 опублікована на Урядовому порталі 3 березня.

Важливість цього рішення роз’яснює консультант із бюджетних питань проекту «ПУЛЬС» при Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України Олена Бохонська:

«Дуже важливим рішенням є прийняття постанови Кабміну, оскільки вона дає можливість розпочати зарахування коштів до місцевих бюджетів. Кошти зараховуються до загального фонду та можуть бути витрачені на капітальні видатки, зарплатні, енергоносії тощо.

Акциз із пального – це одне із джерел бюджету громад та міст, яке було так званим «бонусом» для місцевих бюджетів. У тих громадах, де розташовані АЗС, у перші роки після отримання фінансів у рамках реформи децентралізації, суми доходу від цього податку були досить значними. Проаналізувавши ситуацію, державна влада вирішила забрати ці кошти із місцевого бюджету на центральний рівень. Проте хвиля незадоволення, яка супроводжувалась численними зверненнями до влади через асоціації ОМС, зокрема Асоціацію міст України, змусила Уряд переглянути свою позицію.

У зв’язку із цим, до 2019 року включно зберігається механізм передачі частини акцизного податку з пального у місцеві бюджети у розмірі 13,44% від загальної суми зібраного акцизу. Щопівроку за результатами попереднього півріччя відбувається перегляд Мінфіном та затвердження Урядом часток, які належить повертати тим чи іншим місцевим бюджетам. Отже, сьогодні розпочинається процес зарахування цих коштів на рахунки міст, сіл, селищ та громад, причому повернута буде також і заборгованість по акцизу з пального, що накопичилась від першого січня поточного року».

Анна Сіра, консультант проекту "ПУЛЬС" в Хмельницькій області.
акциза пальне ОТГ Сіра