Наші земляки поласились на обіцянки швидких грошей, але потрапили в справжнє пекло – без грошей, документів і зв'язку із зовнішнім світом.
Жителі західних областей України досі не можуть оговтатися від пережитого: торік вони відправились на заробітки в Росію, але потрапили в трудове рабство до наркоманів-китайців, а після звільнення, по дорозі додому, їх взяли в полон бойовики т.зв. "ДНР".
"Ця історія заварилася майже рік тому, але тільки тепер набула розголосу. На території західних областей України невідомі пропонували людям роботу в РФ – вирощувати в теплицях помідори й огірки. За словами людей, вони від безвиході погодилися на роботу. В результаті три мікроавтобуси з двома десятками осіб у кожному відправились на заробітки в одну з областей на півдні РФ. В основному це особи віком 35-40 років, наймолодшому було близько 20", – розповіла глава громадської організації "Відродження нації" Галина Кравець (ukr.segodnya.ua/regions/lvov/).
Після прибуття на територію сусідньої держави українці, за словами Кравець, потрапили в трудове рабство до роботодавців. У них відібрали документи і телефони, зарплату не платили, хоча працювати доводилося понаднормово, а жити – в картонних будках, обклеєних скотчем. З їжі людям давали якісь недоїдки.
"Окремі роботодавці, які, за словами постраждалих, постійно були під кайфом, всіляко над ними знущалися. І тільки після піврічного "полону", коли поліція почала проводити рейди, людям вдалося вибратися", – розповідає Кравець.
Але на цьому пригоди наших земляків не закінчилися – повертаючись в Україну, вони потрапили в полон до бойовиків т.зв. "ДНР", оскільки, перебуваючи в інформаційному вакуумі, вони не знали, що війна все ще триває, а в паспортах "засвітилася" західна прописка.
"Але, на щастя, бойовики недовго тримали наших земляків у полоні. Незабаром вони втратили інтерес до простих "трудяг" і людей відпустили. Тим знову довелося повернутися до Росії і змінивши маршрут в обхід зони конфлікту, вони все-таки потрапили додому", – розповідає Кравець.
На жаль, активістам організації "Відродження нації" відомо тільки про п'ятьох постраждалих і вони всіляко допомагають влаштувати їхнє життя.
"Не всі постраждалі хочуть розповідати про пригоду, вони залякані і соромляться своєї біди. А на питання чому ви їхали в країну, яка з нами воює, не можуть нічого відповісти, крім як: "У нас не було виходу, грошей і іншої роботи", – додала Галина Кравець.
Разом з тим, українці потрапляють у трудове рабство на території РФ, коли шукають там роботу через неформальні контакти, випадкові знайомства, розповіді історій спільних знайомих, через оголошення в місцевих газетах, в мережі Інтернет тощо.
Зокрема, на території Хмельницької області через паперові оголошення, розміщених в громадських та приватних транспортах для пасажирських перевезень, розповідається про запрошення на роботу осіб, віком від 23-х років для доставки негабаритного товару. В свою чергу, роботодавці «обіцяють» велику грошову зарплатню (до 5000 грн. в тиждень), однак, фактично громадян України за кордоном залучають до перевезень наркотиків, наслідком чого є непоодинокі факти їх затримання та потрапляння за грати. Найбільше таких випадків саме в РФ.