Паркомати, пішоходи, куріння в громадських місцях: "Активна громада" та думка кам'янчан

Сьогодні, 23 січня, у прес-центрі міської ради відбулась презентація діяльності Всеукраїнської ініціативи "Активна громада" на 2018 рік.

Організатори представили присутнім та представникам ЗМІ проекти, які вони намагатимуться втілити в життя найближчим часом. А саме, мова йшла першочергово про звіти міського голови та депутатів про виконану ними роботу. 

Одним із основних принципів здійснення місцевого самоврядування відповідно до ст. 4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

Відповідно до ч. 5 ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” “…при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою…”. Окрім цього, він зобов’язаний не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

У ч. 1 ст. 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” зазначено, що депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Окрім цього, на місцеву раду покладено обов’язок у визначенні орієнтовних термінів проведення звітів депутатів цих рад перед виборцями.

Також організатори презентації звернули увагу на те, що звіт міського голови буде транслюватись на місцевому телебаченні, а звіти депутатів та попередження про них можна буде знайти в місцевих ЗМІ.

Ще одним питанням, порушеним під час обговорення було створення в нашому місті "Публічної консультації з громадянами". Для зручності проведення консультації Інститут "Республіка" рекомендує ресурс "Ваша думка" (vdmk.org) - розроблених з метою створення комфортних та простих умов для діалогу між громадянами й тими, хто приймає рішення. Цей інструмент допомагає отримати думки громадян щодо актуальних для них питань.

Також, кожен з присутніх мав змогу внести пропозицію, стосовно проблем міста:

  • створення місць для паління;
  • упорядкування білбордів на проспекті Грушевського;
  • зволоження доріг влітку та очищення від снігу взимку;
  • чистота тротуарів та доріг;
  • встановлення контролю за пішоходами, які порушують ПДР та багато іншого.

Згідно коментаря Христини Будурович така система в Кам'янці орієнтовно повинна запрацювати протягом 6 місяців. Наразі ж працює вона вже у Києві, Полтаві, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Сподіваємось, що жителі міста разом із владними структурами зможуть зробити кращими наші вулиці та змінити ставлення байдужості до всього на прагнення кращого.