КП "Міськтепловодоенергія" підвела підсумки 2017

КП «Міськтепловодоенергія» підбиває підсумки 2017 року.

Початок року підприємство зустрічало у непростих умовах значного підвищення вартості основних енергоресурсів. Тож, передові позиції в його роботі закономірно посіли проекти, що дозволяють покращувати енергоефективність та заощаджувати фінансові ресурси. Приємно, що під ялинку вдалося отримати значні результати їх реалізації. Адже суттєво вони вплинули не лише на об’єми споживання ресурсів, й на економію бюджетних коштів.

Зокрема, 28 грудня на засіданні НКРЕКП були затверджені тарифи на теплову енергію для бюджетної сфери та інших споживачів. Для КП «Міськтепловоденергія» тарифи на цю послугу затверджено на рівні 1371,6 грн./Гкал. (з ПДВ). Якщо порівняти цей тариф із вартістю теплової енергії, яку Нацкомісія цього ж дня затвердила для сусіднього Хмельницького, то у нашому місті він значно нижчий. Адже затверджений НКРЕКП тариф для «Хмельницьктеплокомуненерго» для бюджетних установ та інших споживачів становить аж 1771,72 грн./Гкал.(з ПДВ), повідомляє прес-служба КП «Міськтепловоденергія».

За рахунок цього, впродовж опалювального періоду 2017-2018 років КП «Міськтепловоденергія» вдасться значно заощадити кошти бюджету. Зокрема, для загального бюджету така економія становить 12 млн. 644 тис. грн., для місцевого – 6 млн. 245,7 тис. грн. та 191,2 тис. грн. для інших споживачів.

Досягти таких очевидних результатів вдалося саме завдяки реалізації низки енергоефективних проектів, що тривала й впродовж всього 2017 року. Варто пригадати, що вже на його початку завдяки котельням на твердому паливі Кам’янець-Подільський на сто відсотків забезпечував заміщення «блакитного палива» для подачі гарячого водопостачання.

Тим не менш, впродовж всього 2017 року КП «Міськтепловоденергія» продовжувала робити нові кроки на шляху до енергетичної незалежності. Зокрема, реконструкцію газових котлів для роботи на біопаливі. У 2017-му на котельні по вулиці М. Гордійчука, 3 на твердому паливі почав працювати вже другий котел потужністю 5 мВт. Також цьогоріч введено в експлуатацію твердопаливний котел потужністю 3,0 МВт на котельні по вул. Тімірязєва, 123.

Завдяки фінансуванню Світового банку, підприємство завершує будівництво сучасної теплоелектростанції на вул. Крип’якевича, 3, що обладнана двома котлами (10+5 МВт) на твердому паливі, двома газовими котлами по 12 МВт (для пікових навантажень) та унікальною турбіною ORC потужністю 1,5 МВт. Це буде третя у Європі та п’ята у світі станція обладнана цим сучасним модулем.

Важливим результатом для підприємства стало й втілення проекту з реконструкції мереж теплопостачання із використанням попередньоізольованих труб. Завдяки коштам кредиту Світового банку вдалося ліквідувати аварійну мережу та прокласти надійні попередньоізольованітруби на довжину у 3,5 кілометри центральної тепломережі на проспекті Грушевського.