Сьогодні, 14 листопада, у Кам’янець-Подільському районі зібрались представники влади, Європейського союзу та громади, щоб урочисто відкрити стаціонарну поліцейську станцію у селі Колибаївка, що стало результатом тісної й продуктивної співпраці представників територіальної громади та Консультативної місії Європейського союзу.
У Колибаївській ОТГ відкрили поліцейську станцію за сприяння ЄС
Колибаївська ОТГ, відносно недавно вже ставилась у приклад всій України, в репортажі телеканалу «1+1», її розвиток не зупиняється та продовжує ставати зразковим для решти територіально об’єднаних громад.
До вітального слова були запрошені високоповажні гості, заступник голови Національної поліції України полковник поліції Бушуєв Костянтин Володимирович зазначив:
«Насправді рівень глибинності змін, можна оцінити згодом. На сьогодні, ми робимо дуже багато роботи для того, щоб повернути довіру до правоохоронців. Я переконаний, що всі, хто одягнув форму національної поліції, чітко усвідомлюють свою відповідальність перед громадянським суспільством. Відкриваючи сьогодні поліцейську дільницю, ми маємо на меті змінити систему взаємовідносин, між громадянським суспільством та правоохоронцями. Я буду дуже щасливий якщо з відкриттям цього об’єкту громадяни зможуть отримувати якісний правоохоронний сервіс. Не тільки вивіска, не тільки форма, а й сутність. Сутність цих змін має полягати в тому, що саме в цій будівлі люди мають отримувати відповідь на ті питання, які їх турбують.»
На захід завітала представник КМЄС – Маура О’Салліван, яка передала поліції Хмельницької області мобільну поліцейську станцію – першу з подібних спецавто в Україні. Новий мікроавтобус (FordTransit) оснащений обладнанням, що дозволяє мобільній поліцейській ділянці працювати автономно у віддалених населених пунктах, зокрема, проводити прийом громадян.
Поліцейська станція надаватиме послуги мешканцям семи селищ Хмельницької області, де проживає понад 6000 людей. Вона «базуватиметься» в селі Колибаївка, яке раніше не мало поліцейського відділку.
Голова Колибаївської територіальної громади Желізника Михайла Дмитровича, заяви, що: «… Я хочу побажати шановним представникам, панам офіцерам, які будуть тут працювати, щоб вони з честю несли ім’я офіцера українського поліцейського. Сьогодні тут багато молодих хлопців, які з нами працювали буквально останні три місяці у виконанні цих всіх робіт. Роботи проведено дуже багато. Щоб вони в цьому не розчаровувались, щоб керівництво Національної поліції ставило завдання перед депутатами Верховної ради, щоб вони голосували за підвищення заробітної плати. Якщо шерифу, тут сподобається, нашому новому, я думаю, що ми приймемо програму, ось тут є депутати сільської ради, і без проблем придбаємо житло. Я вам це обіцяю, і хто буде служити, молоді хлопці, чесно при керівництві і при чесному народові, ми це зробимо. Тільки, щоб ви працювали і наші люди були в безпеці.»
ОТГ зробила ремонт у приміщенні, а КМЄС надали комп’ютери, оргтехніку, забезпечили меблями, сейфами, кондиціонерами та відповідним поліцейським орендуванням. Загальна вартість обладнання становить 1,5 мільйони гривень, ремонт ОТГ обійшовся у 220 тисяч гривень.
Під час урочистого відкриття стаціонарного поліцейського відділу було відзначено за активну співпрацю з органами поліції та надання дієвої допомоги у відкритті поліцейської станції медаллю «За плідну співпрацю» нагородили керівника проекту від КМЄС Кадука Сергій Георгійович.
Медаль «За плідну співпрацю» також отримав голова Колибаївської ОТГ Желізник Михайло Дмитрович.